Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Młodzieżowcy Sparty na 5! Apator do poprawki [OCENY POMECZOWE]

Młodzieżowcy Sparty

Autor: Jakub Bielak

Młodzieżowcy Sparty na 5! Apator do poprawki [OCENY POMECZOWE]

Betard Sparta Wrocław pokonała For Nature Solutions KS Apator Toruń 51:39 i wjechała do wielkiego finału PGE Ekstraligi. Po meczu klasycznie oceniliśmy w szkolnej skali zawodników obu drużyn. Niektórym dostało się dość mocno. Na ogromne pochwały zasłużyli z kolei młodzieżowcy Betard Sparty Wrocław.

Skala ocen 1-6

Betard Sparta Wrocław:

Piotr Pawlicki: 3

Nie był to występ świetny, czy nawet dobry, ale Piotr Pawlicki w decydującym momencie przypieczętował zwycięstwo wrocławian, przyjeżdżając z Bartłomiejem Kowalskim na 5:1 w przedostatnim biegu.

Daniel Bewley: 5+

Bardzo dobrze pojechał w niedzielę Brytyjczyk. Pod nieobecność Woffindena i Janowskiego, to on był najskuteczniejszym z seniorów, a zwieńczeniem jego występu był kapitalny pokaz jazdy w wyścigu piętnastym, w którym zwyciężył.

Charles Wright: 4-

Ocena wyższa niż w przypadku Pawlickiego, bo od Wrighta zdecydowanie mniej się wymagało. Jeśli w debiucie pokonujesz Wiktora Lamparta oraz Pawła Przedpełskiego, znaczy, że świetnie wykonałeś swoją pracę. Minus za upadek w trzecim biegu, który wykluczał go z dalszego udziału w spotkaniu. Wyraźny błąd 34-latka.

Artiom Łaguta: 4

Rosjanin z polskim paszportem miał dobry początek spotkania i zdecydowanie słabszą końcówkę. Nie zawalił, ale stać go na zdecydowanie więcej.

Maciej Janowski: bez oceny

Nie da się rzetelnie ocenić występu kapitana Sparty. „Magic” pojechał świetnie w pierwszym starcie, ale potem zupełnie nie ze swojej winy wylądował w karetce.

Bartłomiej Kowalski: 5

Niemal idealne zawody w wykonaniu juniora gospodarzy. Bezbłędny poza jednym wyścigiem, kiedy wyraźnie przeszarżował i groźnie upadł na tor.

Kevin Małkiewicz: 5

Punktów oczywiście mniej niż u Kowalskiego, ale też zdecydowanie mniejsze oczekiwania, więc ocena taka sama. 16-latek pokazał niesamowite umiejętności i przede wszystkim charakter. Świetnie dźwigał presję w najtrudniejszych dla zespołu momentach.

Kacper Andrzejewski: bez oceny

Nie wyjechał na tor.

For Nature Solutions KS Apator Toruń:

Wiktor Lampart: 1+

Przegrał z Wrightem, pokonał Małkiewicza. Nie ma się czym szczycić, choć biorąc pod uwagę niedzielną dyspozycję 16-latka, mały plusik można koło jego nazwiska dopisać.

Robert Lambert: 1

Jeśli można zwalić porażkę Apatora na jednego zawodnika, bez wątpienia jest to Robert Lambert. Młody Brytyjczyk zdobył jedną „trójkę” w biegu, w którym rywalizował z osamotnionym Małkiewiczem. Fatalny występ, który nie przystoi zawodnikowi z cyklu SGP.

Emil Sajfutdinov: 5

Przez większą część spotkania jednoosobowa armia, która mierzyła się z wrocławianami. Słabiej w dwóch ostatnich biegach, ale wtedy wynik był już albo prawie rozstrzygnięty, albo całkowicie rozstrzygnięty.

Paweł Przedpełski: 2

Jeden przebłysk w wyścigu jedenastym. Kapitan Apatora wlał nadzieję w serca swoich kibiców, ale w czterech pozostałych biegach był zupełnie nijaki i bardzo wolny.

Patryk Dudek: 4

Drugi najlepszy zawodnik gości, co nie oznacza, że nie może sobie nic zarzucić. Był to waleczny Dudek, zdecydowanie lepszy niż przez większość sezonu, ale nadal brakowało mu do bycia lidera z prawdziwego zdarzenia.

Krzysztof Lewandowski: 1

Nie pokonał żadnego rywala. Dał się z łatwością objechać Małkiewiczowi w wyścigu młodzieżowym.

Oskar Rumiński: 1

Wyjechał na tor raz i przyjechał daleko z tyłu.

Mateusz Affelt: 1

Podobnie jak koledzy z formacji młodzieżowej.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *