Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Mikkel Michelsen zmieni barwy? „Już jest wybrany”

Mikkel Michelsen
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Mikkel Michelsen zmieni barwy? „Już jest wybrany”

Choć do okresu transferowego w polskim żużlu jest jeszcze szmat czasu, okazuje się, że niektórzy prezesi już wykonują pewne ruchy, a przynajmniej upatrują sobie konkretnych zawodników, z którymi podejmą rozmowy. Bardzo prawdopodobne jest to, że po sezonie 2024 barwy zmieni Mikkel Michelsen. Dowiedzieliśmy się tego z „Kolegium Żużlowego” na kanale YouTube Canal+.

Zwykle tematy okołotransferowe zaczynają przebijać się do mediów dopiero na przełomie czerwca i lipca, jednak w tym przypadku dziennikarze obecni w studio Canal+ zdradzili, że mają już wiedzę na temat potencjalnych ruchów Betard Sparty Wrocław.

Andrzej Rusko będzie wybierał zawodnika — rozpoczął Mateusz Puka, dziennikarz WP SportoweFakty.

Z tego co wiem, a plotek nie lubię, już jest jeden wybrany — przerwał mu reporter Canal+, Łukasz Benz.

Po chwili Łukasz Benz potwierdził także, że chodzi o zawodnika o inicjałach MM, a w studio rozgorzała dyskusja na temat słuszności wyboru Mikkela Michelsena przez Betard Spartę Wrocław. Nie ma więc żadnych niedomówień czy niejasności. Dziennikarze podczas „Kolegium Żużlowego” przekazali informację, że Duńczyk jest celem numer jeden wrocławskiego klubu i być może opuści on po sezonie Krono-Plast Włókniarza Częstochowa.

To jest smutne, że my po czwartej rundzie rozmawiamy o takich rzeczach, ale to jest tak małe środowisko, ten sport tym żyje. Ja rozumiem kibiców, wiadomo, że ogłoszenia będą później, ale to się dzieje. My na to nie mamy wpływu i to się dzieje nie od wczoraj — skwitował Benz, który nie widzi sensu w ukrywaniu tego typu informacji.

Mikkel Michelsen jeździ we Włókniarzu Częstochowa od początku sezonu 2023. Póki co jego przygoda z lwem na piersi nie układa się najlepiej. Duńczyk oczywiście nadal przywozi do mety sporo punktów, ale wielu kibiców oczekiwało od niego zdecydowanie bardziej wyrazistych występów i bycia drugim obok Leona Madsena liderem, który będzie seryjnie wygrywał wyścigi. Na ten moment transfer do Częstochowy trzeba szczerze ocenić negatywnie, ponieważ żużlowiec nie wywiązuje się z postawionej przed nim roli.

Michelsene
Fot. Paweł Wilczyński
Mikkel michelsen 2024
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *