Żużel - Best Speedway Tv

Michał Świącik: "W przyszłości bardzo chcielibyśmy tu zrobić rundę Grand Prix" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Michał Świącik

Michał Świącik: „W przyszłości bardzo chcielibyśmy tu zrobić rundę Grand Prix”

Michał Świącik: „W przyszłości bardzo chcielibyśmy tu zrobić rundę Grand Prix”

Częstochowa ugości najlepszych zawodników Europy w inaugurującej rundzie cyklu Tauron SEC. Zawody tej rangi odbędą się pod Jasną Górą pierwszy raz od 2014 roku. Gość naszego magazynu Best Speedway TV Michał Świącik wypowiedział się, co wpłynęło na decyzję o organizacji tego wydarzenia.

Michał Świącik jest prezesem Włókniarza Częstochowa od 2015 roku. Pod jego wodzami lwy sięgnęły dwa razy po brązowy medal Drużynowym mistrzostw Polski. Ostatnio był gościem naszego magazynu i opowiedział nam o organizacji rundy SEC w Częstochowie.

Gleb Czugunow mógł trafić do bezpośredniego rywala klubu z Wrocławia o Drużynowe Mistrzostwo Polski w sezonie 2023

„Ja powiem tak, jak gdyby wszyscy wiemy, że sponsorem zawodów SEC w ostatnich latach jest grupa Tauron to po pierwsze, ale też proszę pamiętać ,że tutaj szefowie firmy one sport skontaktowali się z nami pierwsi z pytaniem, czy chcemy robić rundę otwarcia mistrzostw Europy w Częstochowie.

Oczywiście my biorąc pod uwagę to, że w przyszłości bardzo chcielibyśmy tu zrobić rundę Grand Prix w Częstochowie, chcemy jak gdyby spróbować, sprawdzić się w powiedzmy sobie w takich europejskim przedsionku mistrzostw Świata imprezie bardzo zacnej i popularnej, no i też będziemy się starać zrobić wszystko by częstochowską publiczność, która rzeczywiście kocha głównie ligę przyciągnąć na stadion. Mamy na to kilka pomysłów, żeby pokazać też, że Częstochowa to środowisko kibicowskie, które się lubi bawić lubi kibicować.”

Prezes Włókniarza wspomniał również o tym, że w zawodach wystąpi trzech zawodników gospodarzy, ponieważ miejsca w cyklu mają już zapewnione Mikkel Michelsen oraz Leon Madsen, a jeszcze jeden z zawodników otrzyma dziką kartę. Prezes sądzi, że to powinno być magnesem dla kibiców częstochowskich do przyjścia na stadion. Jak sam wspomniał, chcą zrobić by zawody żużlowe, to była wisienką na torcie w tym dniu, planują zorganizować strefy zabaw dla młodych kibiców. Prezes Świącik odpowiedział na pytanie związane z poprzednią organizacją rundy SEC, gdzie kibiców nie było za dużo.

Nie mam nadzieję, że tak nie będzie właśnie m.in. dlatego, to próbujemy zorganizować, żeby
jak gdyby pokazać, że Częstochowa to nie tylko liga, ale Częstochowa to też imprezy indywidualne.
Trzeba do tego marketingowo podejść, trzeba czymś kibica przyciągnąć na ten stadion na imprezy
indywidualne, dać coś, co nie będzie tylko tym samym co impreza ligowa, bo jednak dużo kibiców
emocjonuje się tabelą ligową, więc umówmy się, są kibice, którzy mogą mieć problem z przyjściem
na zawody indywidualne, ale naszą pracą jest, by ich przekonać, przyjść, pobawić się i będzie fajnie.
– zakończył Michał Świącik

Reklamy

fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×