03# Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – Bycza siła niedźwiadków. [PODSUMOWANIE]

Na najniższym stopniu podium w rozgrywkach 2 ligi żużlowej w sezonie 2021, znalazł się zespół Metalika Recycling Kolejarz Rawicz i to jemu będzie poświęcone kolejne podsumowanie.

Zespół z południa Wielkopolski kolejny sezon korzystał ze współpracy z drużyną Fogo Unii Leszno i większość składu personalnego była bezpośrednio związana z najbardziej utytułowanym klubem żużlowym w naszym kraju. Tym razem w porównaniu do ubiegłych lat, wynik końcowy okazał się nadspodziewanie dobry.

galeria 1 4


Zawodnicy trenera Romana Jankowskiego, od samego początku spisywali się bardzo dobrze. Kolejne wygrane zdawały się przychodzić dość łatwo, ale trzeba też docenić dobrą i równą jazdę całego składu Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Zwycięstwa u siebie z faworyzowanymi Opolanami czy na wyjeździe w łotewskim Daugavpils, dały powody kibicom do radości i realnego spojrzenia na walkę w fazie playoff. W półfinałach zabrakło pomocnej siły zza miedzy i niedźwiadki nie posiadały argumentów by przeciwstawić się zarówno w pierwszym meczu na wyjeździe jak i w rewanżu u siebie ulegli diabelsko dobrej ekipie z Landshut.

galeria 2 4


Na największe komplementy za swoją jazdę przez cały sezon, zasłużył niewątpliwie Damian Dróżdż. Zawodnik przybyły do drużyny Metalika Recycling Kolejarz Rawicz przed startem tegorocznych rozgrywek, jako jedyny uzyskał średnią dzięki której znalazł się w czołowej dziesiątce najlepiej punktujących zawodników sezonu 2021 w 2 lidze żużlowej. Największe wsparcie miał on ze strony Szymona Szlauderbacha, Damiana Balińskiego oraz Jaimona Lidseya.

W zespole Metalika Recycling Kolejarz Rawicz, trudno znaleźć bardzo słabe ogniwa. Szefowie klubu oraz kibice z pewnością więcej nadziei w pokładali w dobre występy Australijczyków Keynana Rew oraz Matthew Gilmore’a. Forma Kacpra Pludry w ostatnich meczach także nie była zadowalająca, patrząc choćby na fakt, że w początkowej części sezonu zawodnik pokazywał się z dobrej strony na każdym froncie zawodów.

galeria 3 4


Co o klubie z Rawicza mówią liczby? Warto się przekonać w statystycznym ujęciu sezonu 2021.

Klasyfikacja zawodników w sezonie 2021:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Damian Dróżdż14692914161000002,0449,36
2.Szymon Szlauderbach1470182618600111,9578,86
3.Damian Baliński1465202310460201,8628,29
4.Krzysztof Sadurski103811512810101,7115,50
5.Damian Ratajczak83451011700011,5595,75
6.Keynan Rew1356814141600401,3395,08
7.Kacper Pludra8315831000421,1614,25


Zawodnicy niesklasyfikowani w sezonie 2021:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Jaimon Lidsey418833101202,0568,25
2.Ryan Douglas15031100001,4007,00
3.Olivier Buszkiewicz414026300120,7862,50
4.Matthew Gilmore514016700000,7141,60
5.Hubert Ścibak37002400100,2860,67


Wyniki w sezonie 2021:

1. Trans MF Landshut Devils 48:41 (D)
2. Optibet Lokomotiv Daugavpils 47:42 (W)
3. 7R Stolaro Stal Rzeszów 49:40 (D)
4. MSC Wölfe Wittstock 53:36 (W)
5. SpecHouse PSŻ Poznań 50:40 (D)
6. OK Bedmet Kolejarz Opole 39:51 (W)
7. OK Bedmet Kolejarz Opole 55:35 (D)
8. SpecHouse PSŻ Poznań 48:42 (W)
9. MSC Wölfe Wittstock 58:32 (D)
10. 7R Stolaro Stal Rzeszów 41:49 (W)
11. Optibet Lokomotiv Daugavpils 49:41 (D)
12. Trans MF Landshut Devils 25:64 (W)

Półfinał Playoff
Trans MF Landshut Devils 30:60 (W), 40:50 (D)

Bilans w sezonie 2021:

12 meczów, 23 Punkty, 5 Bonusów, 9 Zwycięstw, 0 Remisów,
3 Porażki (+2 porażki w playoff), Bilans małych punktów +49

#Drugajestekstra

Foto: Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *