Żużel - Best Speedway Tv

Matias Nielsen: "Miałem wzloty i upadki, ale ogólnie jestem zadowolony z moich występów w tym roku" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Matias Nielsen

Matias Nielsen: „Miałem wzloty i upadki, ale ogólnie jestem zadowolony z moich występów w tym roku”

Matias Nielsen: „Miałem wzloty i upadki, ale ogólnie jestem zadowolony z moich występów w tym roku”

Matias Nielsen w sezonie 2022 miał okazję pokazać się kibicom w PGE Ekstralidze. Chociaż młody Duńczyk zaliczył dość słaby sezon, to w wywiadzie z polskizuzel.pl zapewnił, że jest ogólnie zadowolony ze swoich występów.

Matias Nielsen w sezonie 2022 mierzył się z wieloma kontuzjami i urazami, które nie pozwoliły mu całkowicie rozwinąć skrzydeł. W rozgrywkach PGE Ekstraligi wystąpił on w 8 meczach ligowych i 29 razy pojawił się na torze. Nie wygrał żadnego biegu, 9 razy był drugi a 10 razy trzeci. Zdobył 28 punktów i bonus co przełożyło się na średnią biegopunktową na poziomie 1,000 i było 43 wynikiem w całej lidze.

Zdecydowanie lepiej Duńczyk radził sobie w U24 Ekstralidze. Wystąpił on w 16 meczach i 47 razy pojawił się na torze. Wygrał 29 biegów, 12 razy był drugi a 3 razy trzeci. Zdobył 114 punktów i jeden bonus co przełożyło się na średnią biegopunktową na poziomie 2,447 i było 3 wynikiem w całych rozgrywkach. Duńczyk z ekipą z Ostrowa Wielkopolskiego wygrał zresztą te rozgrywki.

Sławomir Kryjom: “To będzie rewolucja w funkcjonowaniu klubu”

Duńczyk udzielił niedawno wywiadu witrynie polskizuzel.pl w którym podsumował krótko miniony sezon.

– Miałem wzloty i upadki ze względu na wszystkie kontuzje, ale ogólnie jestem zadowolony z moich występu w tym roku. Jest jeszcze mały problem z lewą nogą, ale to już mi aż tak bardzo nie przeszkadza.  Nie zaskoczę, jeśli powiem, że to bardzo mocna liga. I trzeba być silnym psychicznie, żeby sobie w niej dobrze radzić – powiedział w wywiadzie z polskizuzel.pl Matias Nielsen.

Duńczyk powiedział także, dlaczego zdecydował się pozostać w Ostrowie Wielkopolskim oraz jakie cele stawia sobie przed sezonem 2023.

Reklamy

– Zostałem w Ostrowie, bo to naprawdę dobry klub, a ludzie wokół niego są niesamowici. Do tego dochodzą najlepsi kibice. To był powód. Na pewno nie to, że nie było innych ofert Mamy nadzieję, że uda nam się wygrać (ligę, przyp. red.). Wierzę, że mamy bardzo mocną drużynę. Musimy tylko ciężko pracować, a reszta przyjdzie. Moim głównym celem jest osiąganie coraz lepszych wyników w różnych ligach. A mówiąc dokładniej, w Polsce, Szwecji i w Danii – powiedział w wywiadzie z polskizuzel.pl Matias Nielsen.

Fot. LPL Foto

MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×