Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Mateusz Świdnicki kończy karierę juniora i kończy z jazdą w klubie. W trakcie meczu potwierdził swoje odejście

Mateusz Świdnicki

Autor: Wiktoria Wybraniec

Mateusz Świdnicki kończy karierę juniora i kończy z jazdą w klubie. W trakcie meczu potwierdził swoje odejście

Wczoraj (24 września) na Arenie Zielona-Energia został rozegrany ostatni mecz dla Włókniarza Częstochowa i Apatora Toruń w sezonie 2022. Jak się okazało w trakcie spotkania, był to też ostatni mecz w barwach Lwów dla Mateusza Świdnickiego. Junior powiedział o tym na antenie ElevenSports.

Coś się kończy, coś się zaczyna” – tak mówił Mateusz Świdnicki podczas meczu o brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Wychowanek Włókniarza od przyszłego sezonu będzie startował już jako senior, ale nie dla drużyny spod Jasnej Góry.

Sezon 2021 był dla niego najlepszy w Ekstraligowej karierze. Mateusz Świdnicki wykręcił średnią 1,694 pkt/bieg, zajął 3 miejsce w rankingu najlepszych juniorów PGE Ekstraligi, był trzecim najlepszym zawodnikiem w składzie Włókniarza i został 4 najlepszym juniorem na świecie (31 punktów w IMŚJ 2021). W tym roku średnia trochę zmalała (1,462 pkt/bieg), ale za to w spotkaniu w Gorzowie udało mu się pokonać samego Bartosza Zmarzlika, zdobyć pierwszy w karierze złoty krążek Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów oraz brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski z Włókniarzem Częstochowa.

Drużynowy Puchar Ekstraligi
Fot. Włókniarz

– „Był to najbardziej wyjątkowy mecz w moim życiu. Coś się kończy, coś się zaczyna. Po tylu latach spędzonych w Częstochowie odchodzę z Włókniarza. Jest to dla mnie trudny moment, ale taka jest kolej rzeczy. Trzeba ciężko przepracować zimę i skupić się na następnym sezonie. Ten sezon był ok. Mogło być dużo lepiej, bo miałem kilka wyjazdowych meczów słabych, ale ogólnie oceniam pozytywnie” – powiedział Mateusz Świdnicki na antenie ElevenSports.

Mówi się, że zawodnik w sezonie 2023 ma zasilić szeregi beniaminka Ekstraligi – Cellfast Wilków Krosno. Oczywiście nie będzie mógł już startować na pozycji młodzieżowej. W drużynie z podkarpacia ma być zawodnikiem na pozycji U24.

Fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *