Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Mikkel Michelsen jednak w Motorze Lublin?!

Mikkel Michelsen

Autor: Edyta Wojdeł

Mikkel Michelsen jednak w Motorze Lublin?!

Jak wszyscy wiemy Motor Lublin zdobył w tym roku tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Na temat składu, który będzie bronił ten tytuł w przyszłym roku krąży już bardzo wiele plotek. Najbardziej pompatyczne dotyczą oczywiście odejścia kapitana drużyny Mikkela Michelsena oraz dołączenia do ekipy lubelskich Koziołków Bartosza Zmarzlika.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ i subskrybuj!

W rozmowie z Krzysztofem Kotem dla RMF FM, na temat sukcesu żużlowców z Lublina i planów dotyczących przyszłości drużyny wypowiedział się trener lubelskiego zespołu Maciej Kuciapa.

Niemożliwe stało się możliwe

Po pierwszym meczu finałowym PGE Ekstraligi przed zawodnikami Motoru Lublin stanęło nie lada wyzwanie. Koziołki by wygrać miały do odrobienia dwanaście punktów, a ostatecznie wygrały aż szesnastoma. To osiągnięcie okazało się nadzwyczajne nawet dla samego trenera drużyny. Bez wątpienia przyniosło ono nieopisaną radość zarówno działaczom i zawodnikom, jak i kibicom Motoru.

– Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, po tych ostatnich dniach, gdzie naprawdę mieliśmy dużo pracy, żeby to wszystko osiągnąć. Udało się i jesteśmy mega szczęśliwi, ja i zawodnicy. Zimą będziemy odpoczywać w dobrych nastrojach po tak cudownym sezonie. Ta różnica była naprawdę bardzo duża. To wręcz przerażające odrobić 12 punktów w takiej stawce jak finał Mistrzostw Polski. Walczą dwie najlepsze drużyny sezonu. Chłopcy to osiągnęli. Dziękuję im bardzo za to. Zostawili wiele zdrowia i serca na tych zawodach.

Reklamy
Okienko transferowe tuż tuż

Żużlowe okienko transferowe oficjalnie rozpoczyna się w listopadzie. Jednakże doskonale wiadomo, że bardzo wielu zawodników jest już po wstępnych porozumieniach z klubami, a niektórzy mają za sobą już nawet oficjalną deklarację przynależności. Najciekawsze z transferowych plotek dotyczą właśnie Motoru Lublin. W tym temacie dużo wspomina się o odejściu obecnego kapitana – Mikkela Michelsena. Jak również dołączeniu do drużyny Bartosza Zmarzlika, który oficjalnie pożegnał się z Moje Bermudy Stalą Gorzów, jeszcze przed pierwszym meczem finałowym PGE Ekstraligi. Do tematu przyszłorocznego składu odniósł się Maciej Kuciapa.

– Jeśli chodzi o personalia i skład zespołu, wyjaśni się to na pewno w listopadzie w okienku transferowym. Na razie świętujemy złoty medal, ale kibice już wiedzą, bo Dominik Kubera powiedział, że zostaje z nami, Jarek Hampel. Mateusz Cierniak ogłosił wczoraj na stadionie, że zostaje. Trzon zespołu mamy.

W sprawie Michelsena trener potwierdził, iż rozmowy trwają, ale ostateczna decyzja należy do samego zawodnika.

– To też się wyjaśni w najbliższych tygodniach. Oczywiście, że on ma chęć zostać. Tak naprawdę to jest jego decyzja i są rozmowy z zarządem.

Natomiast jeśli chodzi o Bartosza Zmarzlika, pomimo wcześniejszych zapewnień prezesa Motoru Lublin, Maciej Kuciapa wstrzymuje się z fanfarami i podkreśla, że oficjalna decyzja zapadnie w listopadzie.

– Było powiedziane, że ma tu przyjść. Jednak do okienka transferowego jest jeszcze trochę czasu, więc poczekajmy na to. Wtedy dowiemy się, czy na pewno  Bartek z nami.

Co więc za rok?

Jak wiadomo aktualny Drużynowy Mistrz Polski w kolejnym sezonie stara się bronić zdobytego tytułu. Wiadomo też, że nie zawsze się to udaje, ale woli walki nie można odmówić nigdy żadnej z drużyn. Ten cel będzie też przyświecał żużlowcom Motoru Lublin.

– Chciałbym osiągnąć z drużyną finał. Mamy Mistrza Polski i na pewno będziemy go bronić, ale przede wszystkim trzeba się znaleźć w pierwszej czwórce najlepszych zespołów, żeby móc bronić tytułu. Będziemy do tego dążyć.

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×