Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Mateusz Cierniak zastąpi kontuzjowanego Krzysztofa Kasprzaka w IMP

Mateusz Cierniak
Fot. motorlublin.pl

Autor: Sebastian Krauz

Mateusz Cierniak zastąpi kontuzjowanego Krzysztofa Kasprzaka w IMP

Krzysztof Kasprzak musi zrobić sobie przerwę od startów na żużlu na co najmniej miesiąc, w związku z kontuzją jakiej nabawił się w meczu z Motorem Lublin. Senior GKM-u opuści zatem obie rundy Indywidualnych Mistrzostw Polski. PZM wybrał już jego zastępcę, który wystartuje w Krośnie i Rzeszowie.

Przypominamy, że Krzysztof Kasprzak podczas meczu z Motorem Lublin na H4 rozegranym 15 lipca upadł na tor i od tego czasu zmaga się z urazem, który jak się okazuje – wykluczy go ze startów na dłuższy okres czasu. Przeprowadzone w poniedziałek po spotkaniu badania potwierdziły naderwanie mięśnia najszerszego grzbietu po stronie lewej. Kontuzja wykluczy go ze startów na co najmniej miesiąc, a może również oznaczać koniec sezonu dla seniora GKM-u.

Zawodnik GKM-u po odebraniu wyników badań, poinformował PZM, że nie będzie mógł wystartować w pozostałych dwóch turniejach cyklu Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Zastąpi go pierwszy rezerwowy, Mateusz Cierniak. Kasprzak w pierwszym finale Canal+ Online IMP zajął w Grudziądzu szóste miejsce. W pięciu biegach wywalczył osiem punktów.

Znamy
Mateusz Cierniak zastąpi kontuzjowanego Krzysztofa Kasprzaka Indywidualnych Mistrzostwach Polski

Cierniak, który w Grudziądzu zastępował kontuzjowanego Jakuba Jamroga wywalczył sześć punktów i w tej chwili zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej Indywidualnych Mistrzostw Polski. Podczas turnieju w Krośnie zmiany nastąpią także w gronie rezerwowych zawodników. Na pozycję pierwszego rezerwowego wskoczy Krzysztof Buczkowski, a rolę drugiego przejmie Rafał Karczmarz, co jest sporym zaskoczeniem. W poniedziałek rywalizacja przeniesie się do Krosna na najdłuższy tor, który jest najdłuższy w Polsce, mierzący 396 metrów.

Lista startowa Finału 2 Canal+ Online IMP w Krośnie

 1. Mateusz Cierniak – 842
 2. Patryk Dudek – 692
 3. Jarosław Hampel – 33
 4. Jakub Jamróg – 31
 5. Maciej Janowski – 71
 6. Janusz Kołodziej – 333
 7. Dominik Kubera – 415
 8. Jakub Miśkowiak – 515
 9. Tobiasz Musielak – 100
 10. Przemysław Pawlicki – 59
 11. Paweł Przedpełski – 323
 12. Bartosz Smektała – 115
 13. Kacper Woryna – 223
 14. Grzegorz Zengota – 29
 15. Bartosz Zmarzlik – 95
 16. Mateusz Szczepaniak („dzika karta”) – 16

Rezerwowi

 1. R1 Krzysztof Buczkowski – 277
 2. R2 Rafał Karczmarz – 99

Fot. motorlublin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×