Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC/Turnieje Indywidualne

Martin Vaculik najlepszy w Żarnowicy, Szymon Woźniak drugi [RELACJA]

Martin Vaculik

Autor: Paweł Płóciniak

Na torze w Żarnowicy odbyła się jedna z rund eliminacyjnych do cyklu Grand Prix 2024, w zawodach zwyciężył Martin Vaculik. Do GP Challenge poza Słowakiem awansowali również Woźniak, Jakobsen oraz Becker.

Żużel. Tomasz Lorek zadawał pytania po czesku, a Vaclav Milik odpowiadał po polsku. Andrzej Lebiediew wciąż szuka

Dzisiaj w Żarnowicy miała miejsce jedna z czterech rund eliminacyjnych do cyklu GP 2024, awans do Challenge wywalczyli Martin Vaculik, Szymon Woźniak, Luke Becker, Frederik Jakobsen. Drugi z Polaków Bartosz Smektała zdobył 9 punktów i dało mu to 7 miejsce niepremiujące awansem. Bardzo dobry początek zawodów zanotował powracający po kontuzji Amerykanin Luke Becker, po dwóch seriach był niepokonany, później było trochę gorzej, jednak udało mu się zając miejsce w czołowej czwórce dzięki biegowi dodatkowemu, z którego awans dawały dwie pierwsze pozycje, zajęli je właśnie Becker oraz Frederik Jakobsen.

Dwóch uczestników cyklu Grand Prix Robert Lambert oraz Max Fricke musieli obejść się smakiem i żeby zachować miejsce w walce o tytuł indywidualnego mistrza świata pozostało tej dwójce zająć miejsce w czołowej szóstce na koniec sezonu lub liczyć na przychylność działaczy przy przyznawaniu „Dzikich Kart”. Rozczarowujący występ jak i dla kibiców oraz dla samego siebie zanotował Vaclav Milik, Czech zajął dopiero 10 lokatę, zdobywając tylko 5 punktów.

Następne rundy eliminacji odbędą się dziś w Lonigo oraz w poniedziałek w Debreczynie oraz w Abensbergu, skąd awans uzyska 16 lub 15 zawodników w zależności czy znajdzie się w tym gronie reprezentant gospodarzy finałów eliminacji, które odbędą się w Gislaved. Martin Vaculik, Szymon Woźniak, Frederik Jakobsen i Luke Becker czekają.