Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Kiedy w Ostrowie pierwszy raz wyjadą na tor? „Myślę, że jeśli wyjedziemy na tor mniej więcej w połowie marca, to powinno nam wystarczyć”

Żużel
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Kiedy w Ostrowie pierwszy raz wyjadą na tor? „Myślę, że jeśli wyjedziemy na tor mniej więcej w połowie marca, to powinno nam wystarczyć”

Arged Malesa Ostrów jest upatrywana jako jeden z kandydatów do awansu do PGE Ekstraligi. W Ostrowie udało się zbudować drużynę, która może zapewnić powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Ostrowianie mają już plan na to, jak przygotują się do sezonu.

Obóz dla młodych zawodników

Wcześniej jednak swoje przygotowania odbyli młodzi zawodnicy i adepci, którzy razem z trenerem Mariuszem Staszewskim udali się do Szklarskiej Poręby, gdzie mocno przygotowywali się do trudów nadchodzącego sezonu. Więcej o tym, co młodzieżowcy robili na obozie opowiedział szkoleniowiec ostrowian dla ekstraliga.pl.

– Na pewno pracowicie. Zaczynaliśmy o 7:30 rozruchem, później narty, sala, siłownia, a na koniec sauna i tak cztery treningi dziennie, więc było co robić – Staszewski mówił w wywiadzie dla ekstraliga.pl.

Pierwszy wyjazd na tor przed sezonem

Powoli zbliżamy się do momentu, kiedy drużyny będą odbywać pierwsze treningi na torze. Część z nich pojedzie do ośrodków w cieplejszych rejonach Europy, aby jak najwcześniej móc zacząć trenować na torze. Na taki ruch nie decydują się w Ostrowie, gdzie zawsze udawało się szybko wyjechać na tor. Mariusz Staszewski nie wyklucza jednak, że jeśli pogoda pokrzyżuje plany, to będą awaryjnie szukać miejsca do treningu już wiosną. Sam pierwsze treningi przewiduje około połowy marca.

– Właściwie to do tej pory nie było takiej potrzeby, bo zawsze na tyle szybko wyjeżdżamy u siebie na tor, że nie było to niezbędne, aczkolwiek jeśli zajdzie taka potrzeba, żeby szukać innego toru, to będziemy myśleć awaryjnie na wiosnę. Nie potrzebny jest miesiąc jazdy. Tak naprawdę 2-3 tygodnie w zupełności wystarczą. Myślę, że jeśli wyjedziemy na tor mniej więcej w połowie marca, to powinno nam wystarczyć – wyjaśnił Mariusz Staszewski.

Arged Malesa Ostrów swój sezon w Metalkas 2. Ekstralidze rozpocznie 14 kwietnia, kiedy to w hitowym starciu 1. kolejki zmierzy się na wyjeździe z innym z kandydatów do awansu zespołem Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Wcześniej jeszcze czekają ich mecze towarzyskie z Platinum Motorem Lublin, Enea Falubazem Zielona Góra i Tauron Włókniarzem Częstochowa.

345444180 1413195572749467 3243932343690975517 n
Fot. Sandra Rejzner
351456493 263375459546300 1419809810280357815 n
Fot. Sonia Kaps

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *