Żużel - Best Speedway Tv

Mariusz Staszewski: "Chcemy nadal stawiać na naszych wychowanków" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Mariusz Staszewski

Mariusz Staszewski: „Chcemy nadal stawiać na naszych wychowanków”

Mariusz Staszewski: „Chcemy nadal stawiać na naszych wychowanków”

Mariusz Staszewski jest jednym z ojców sukcesu klubu z Ostrowa Wielkopolskiego, jakim był awans do PGE Ekstraligi po sezonie 2021 roku oraz złoty medal U24 Ekstraligi rok później. Teraz doświadczony szkoleniowiec ponownie ma walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Mariusz Staszewski w klubie z Ostrowa Wielkopolskiego pracuje od 2017 roku i wprowadził drużynę do PGE Ekstraligi. Po spadku klubu, wiele spekulowano na temat jego przyszłości, jednak wszelkie wątpliwości zostały rozwiane podczas prezentacji ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego w Ostrowskim Centrum Kultury, kiedy to włodarze klubu potwierdzili, że zawodnik pozostanie w Ostrowie Wielkopolskim na kolejny rok.

Mariusz Staszewski w rozmowie z polskizuzel.pl opowiedział o przygotowaniach do sezonu 2023 oraz planach jakie ma wobec składu, oraz ewentualnych wzmocnień. Szkoleniowiec zapewnił, że przygotowania do sezonu 2023 przeszły bardzo sprawnie a zawodnicy wrócili niedawno ze zgrupowania. Trener Ostrowian zapowiada także, że jego ekipa już w marcu chce wyjechać na tor.

Przygotowania są w naszym przypadku standardowe. Jesteśmy już po obozie, a jeśli pozwoli pogoda, to przed startem sezonu zorganizujemy jeszcze drugi na miejscu. To jednak na razie plany. Mamy jeszcze trochę pracy przy torze, ale takie są założenia. Wszystko zależy od pogody, aczkolwiek nawet rok temu udało się zacząć o sensownej porze, a przecież mieliśmy remont stadionu, wokół którego było sporo zamieszania. Mam zatem nadzieję, że w tym roku znowu wszystko odpowiednio poukładamy – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Mariusz Staszewski.

Trener został zapytany także o to, czy planowany jest jeszcze jakiś transfer do klubu przed startem sezonu. Mariusz Staszewski zapowiedział jednak, że na ten moment klub nie planuje takich ruchów.

Na ten moment w ogóle nie ma takiego tematu. Czy to się może zmienić? Jeśli będzie się u nas waliło i paliło, to niczego nie należy w żużlu wykluczać. Mam na myśli jakieś kontuzje lub inne wydarzenia losowe, ale chcę wyraźnie podkreślić, że obecnie niczego takiego nie przewiduję. Mamy jednego juniora więcej. Chcemy nadal stawiać na naszych wychowanków, bo trzeba to robić, jeśli oni z czasem mają zajmować w zespole miejsca seniorskie – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Mariusz Staszewski.

Reklamy

Fot. Anna Kłopocka / TŻ Ostrovia

MAGAZYN ŻUŻLOWY, AKTUALNOŚCI I CIEKAWOSTKI NA NASZYM KANALE – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×