Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Wywiady

Jerzy Kanclerz: „Cel jest taki sam jak w ubiegłym roku”

Jerzy Kanclerz

Autor: Dawid Procajło

Jerzy Kanclerz: „Cel jest taki sam jak w ubiegłym roku”

Okres przygotowawczy do rozgrywek sezonu 2023 trwa w najlepsze. Zawodnicy będący cały czas w indywidualnym przedsezonowym toku treningowym będą w najbliższym czasie również uczestniczyć w obozach organizowanych przez kluby dla całej drużyny. Cel wszystkich jak zawsze jest jeden, by w docelowych rozgrywkach być jak najlepszym.
galeria 1


Prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz Jerzy Kanclerz przyznaje, że pomimo przewidywań odnośnie rozkładu sił w rozgrywkach 1 ligi i wymienianych faworytach to tak naprawdę każda z drużyn jedzie o to samo. – Plany wszystkich drużyn wiadomo są jednakowe nie tylko tych przystępujących do rozgrywek w 1 lidze i każdy chce zająć jak najlepsze miejsce i wiadomo, że papier wszystko przyjmie. Natomiast trzeba sobie jasno powiedzieć, że na papierze dwie lub trzy drużyny wyglądają lepiej to nie znaczy jednak, że drużyny które na papierze wyglądają gorzej będą znacząco odstawały.


Jerzy Kanclerz przekonuje, że również i w tym roku rozgrywki drugiego szczebla ligowych rozgrywek w Polsce będą bardzo atrakcyjne i wyrównane pod względem sportowym oraz nieprzewidywalne w wynikach gdzie finalnie zwycięzca będzie oczywiście tylko jeden. – Ja uważam, że 1 liga robi się już ciekawa, w zeszłym roku to potwierdziła i myślę, że w tym sezonie będzie podobnie a co tu dużo mówić jedna drużyna wchodzi do Ekstraligi i wygra najlepszy.

Czy Patryk Dudek wróci do Zielonej Góry? Były działacz nie ma wątpliwości


Prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz gdy obejmował stery w klubie wyznaczył sobie rok 2023 jako ten w którym zespół z nad Brdy powróci do rozgrywek Ekstraligi. – Ja bym nie był sobą gdybym teraz zaprzeczył temu, oczywiście, że trzeba spokojnie i wszystko wyważać co się mówi ale to zawodnicy jeżdżą na torze ja robię wszystko, żeby pod względem finansowym i organizacyjnym klub funkcjonował na takim poziomie jak to było w poprzednich latach.

Jerzy Kanclerz nie wycofuje się ze swoich wcześniej wypowiedzianych słów i pomimo uznania siły w upatrywanych bezpośrednich rywalach, awans do najwyższej klasy rozgrywkowej stawia sobie za punkt honoru. – Cel jest taki sam jak w ubiegłym roku i nie ukrywam, że chcemy oczywiście awansować ale drużyny Falubazu, Orła Łódź, czy ROWu Rybnik jest to co mówiłem wcześniej, że na papierze wyglądają podobnie do naszego zespołu.

galeria 2


Prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz kończąc swoją wypowiedź, nie marginalizuje pozostałych przeciwników uważając, że również te drużyny ze swoją siłą mogą mieć wpływ na ostateczne rozstrzygnięcia w ligowych zmaganiach. -Nie odbierałbym również szans pozostałym drużynom to nie są też chłopcy do bicia i podkreślam, że w 1 lidze każdy może wygrać z każdym. Oczywiście to co już wcześniej mówiłem, są faworyci teoretyczni a praktyka w sporcie ma to do siebie, że lubi niespodzianki. Natomiast jeśli chodzi o nasz klub to cel jest jeden: awans do Ekstraligi. – podsumowuje prezes Jerzy Kanclerz.


Foto: Sonia Kaps

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×