Żużel - Best Speedway Tv

Magazyn Żużlowy. Maciej Markowski: Pozycja U24 w 2. Lidze Żużlowej to duży błąd | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Magazyn Żużlowy

Magazyn Żużlowy. Maciej Markowski: Pozycja U24 w 2. Lidze Żużlowej to duży błąd

Magazyn Żużlowy. Maciej Markowski: Pozycja U24 w 2. Lidze Żużlowej to duży błąd

Za nami kolejny Magazyn Żużlowy na kanale Best Speedway TV. Gośćmi Krystiana Natońskiego byli Maciej Markowski ze stacji Eleven i Robert Kościech z Zooleszcz GKM Grudziądz. W magazynie eksperci rozmawiali o zmianach regulaminowych na sezon 2023, wielkim finale PGE Ekstraligi pomiędzy Motorem Lublin a Stalą Gorzów czy juniorskich perełkach.

Podczas Magazynu poruszona została kwestia pozycji U24. Maciej Markowski nie ukrywał, że jego zdaniem nie spełniła ona do końca swojej głównej misji. Zwrócił uwagę, że co prawda cześć zawodników jak Norbert Krakowiak czy Frederik Jakobsen mogła „złapać” dodatkowe starty i wypromować się na szerszą skalę, ale reforma, która miała pomóc głównie Polakom, na razie nie przynosi zamierzonych efektów.

– Ja jestem osobiście przeciwnikiem tej regulacji. Dla niektórych jest oczywiście szansa, żeby się wybić i stać się lepszymi zawodnikami, jednak poza Krakowiakiem w poprzednich latach zawodnicy (Polscy, przyp. red.) w większości odbijali się od ściany – powiedział Maciej Markowski.

Redaktor stacji Eleven Sports nie ukrywał również tego, że jego zdaniem wprowadzenie tej regulacji w 2. Lidze Żużlowej jest ogromnym błędem, ponieważ spora grupa doświadczonych zawodników, zniknie z polskiego podwórka.

– U24 będzie teraz wprowadzone w 2 Lidze i to jest straszny błąd. Rezygnujemy z wielu zawodników, nawet klasowych, którzy nie mieścili się w 1 Lidze i musieli zejść do 2. Ligi w tym sezonie. Natomiast w przyszłym roku nawet w niej, może nie być dla nich miejsca – powiedział Markowski.

Robert Kościecha zwróci natomiast uwagę na to, że przepis ten ma na celu przede wszystkim odmłodzić nieco środowisko żużlowe. Trener ZOOleszcz GKM-u Grudziądz zwrócił również uwagę, że wielu doświadczonych zawodników żąda od klubów absurdalnie wysokich stawek i wynagrodzeń za podpisanie kontraktu z nowym zespołem.

Reklamy

– Prezesi czy włodarze chcieli chyba, żeby trochę nowych nazwisk się pojawiło. Czy to będzie dobre, czy nie, trzeba moim zdaniem trochę poczekać. Nie ma złotego środka – powiedział Robert Kościecha.

Cały Magazyn Żużlowy do oglądnięcia poniżej:

Magazyn Żużlowy. Marcin Markowski: Pozycja U24 w 2 Lidze to duży błąd

Fot. Własne

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×