“Lubię szybkie ściganie” – Filip Hjelmland, zawodnik SpecHouse PSŻ Poznań

Klaudia Polańska: Co możesz powiedzieć o wczorajszym meczu?

Filip Hjelmland: Ciężkie spotkanie z dobrą drużyną z Opola do samego końca. Próbowaliśmy walczyć do ostatniego biegu, ale niestety tym razem to nie wystarczyło. Każdy w drużynie musi ciężko pracować przed następnym meczem, więc mam nadzieję, że uda nam się wygrać wiele meczów u siebie w trakcie sezonu.

Klaudia Polańska: Jakie panowaly warunki torowe?

Filip Hjelmland: To był ciepły dzień, więc tor potrzebuje dużo wody. Trochę śliski, ale tor był prawie taki sam jak na ostatnich treningach, więc czuję, że miałem dobre ustawienia i byłem szybki. Dobrze jest mieć pierwsze spotkanie domowe i walczę o to, by następnym razem być szybszym i zdobywać jak najwięcej punktów dla mojej drużyny.

Klaudia Polańska: Na jakich torach się lepiej czujesz, twardych czy bardziej przyczepnych?

Filip Hjelmland: Lubię szybkie ściganie, więc szerokie i długie tory są moimi ulubionymi. W Szwecji mamy wiele dużych i przyczepnych torów, które lubię, więc będę miał kontakt z wieloma nowymi torami. Polska jest dla mnie dobra, ponieważ w Polsce żużel jest najlepszy i są fajne tory do ścigania.

Klaudia Polańska: Czy oprócz kontraktu w Polsce masz podpisany jakiś w innym kraju?

Filip Hjelmland: Z powodu pandemii COVID-19 w tym roku będę ścigał się w Polsce w Poznaniu i Vetlanda w Elitserien. Później będą też jakieś indywidualne zawody.

IMG 4095 1

Klaudia Polańska: Czy na czas kontraktu w Poznaniu mieszkasz w Polsce?

Filip Hjelmland: Ponieważ mamy zawody w Szwecji w dni powszednie od poniedziałku do czwartku, przeważnie jestem w Szwecji w ciągu tygodnia, a w weekendy jeżdżę do Polski na treningi z drużyną i przygotowanie do meczu.

Klaudia Polańska: Czy masz kłopoty z podróżowaniem przez obecną sytuację na świecie?

Filip Hjelmland: W tej chwili nie ma problemu z podróżowaniem między krajami. Musimy regularnie poddawać się testom na COVID-19 dla bezpieczeństwa wszystkich, co jest ważne.

Klaudia Polańska: Rozmawiacie już w drużynie o transferach na przyszły sezon? 

Filip Hjelmland: W tej chwili skupiamy się na tym sezonie i chcę pomóc drużynie w zdobyciu jak największej liczby punktów i zwycięstw. W klubie czuję się dobrze i dobrze mnie przyjęli. Poznań to fajny klub i miasto z fajnymi kibicami. Lubię tu jeździć i czuję, że mam potencjał, by być naprawdę szybkim na tym torze.

Klaudia Polańska: Czy uważasz ze jesteście zgraną mocną drużyną? 

Filip Hjelmland: Nie mamy najbardziej zgranego zespołu na papierze, ale jeśli potrafimy budować się razem jako zespół, myślę, że razem możemy zdobyć wspaniałe zwycięstwa. Zrobię wszystko, aby moja drużyna jeździła na jak najlepszym poziomie w każdym meczu i zdobywała punkty.

Klaudia Polańska: Czy jesteś zadowolony z polskiego kontraktu? 

Filip Hielmland: Polska jest najlepszym krajem żużlowym na świecie. Uwielbiam jeździć tutaj i mam nadzieję, że wkrótce fani będą mogli nas oglądać na trybunach, gdy ta pandemia się skończy. A do tego czasu walczymy i dbamy o siebie nawzajem.

fot. własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *