Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Lider zostaje w Rybniku! Oficjalne potwierdzenie. Inny klub go kusił!

Rybniku
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Lider zostaje w Rybniku! Oficjalne potwierdzenie. Inny klub go kusił!

Potwierdziło się to, o czym mówiło się od dawna. Brady Kurtz nigdzie się nie rusza i w sezonie 2024 ponownie będzie zdobywał punkty dla rybnickiego ROW-u! Tym samym śląski zespół zatrzymał swojego drugiego kluczowego zawodnika.

Wcześniej ogłoszono, że w zespole pozostanie Patrick Hansen, który ma zamiar wrócić na sezon 2024 w pełni sił po fatalnej kontuzji, jakiej doznał podczas meczu w Ostrowie. Brady Kurtz osiągnął praktycznie identyczną średnią biegopunktową co Duńczyk, co czyni go równie istotnym punktem ekipy z Rybnika.

W tym sezonie Australijczyk osiągnął średnią na poziomie 2,057 punktu na bieg. Popis dał szczególnie w finałowym dwumeczu z Enea Falubazem Zielona Góra. Zdobył w obu spotkaniach łącznie aż trzydzieści jeden „oczek”.

Klub w komunikacie przekazał również, że zawodnik wykazał się lojalnością, ponieważ był kuszony przez inny klub: „Bardzo cieszymy się z tego, że Brady Kurtz zostaje z nami na kolejny sezon. Jeszcze bardziej cieszy nas to, że dotrzymał słowa, bo my mieliśmy swoje ustalenia, a inny klub Brady’ego kusił. Pokazał jednak, że można mu zaufać” – napisano w klubowym komunikacie.

Cześć Rybnik. Wracam w przyszłym sezonie. Nie mogę się doczekać, by ponownie zobaczyć wszystkich na stadionie. Życzę wam dobrej zimy. Do zobaczenia! – przekazał kibicom Kurtz.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×