Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Żużel. Brady Kurtz przypieczętował wygraną Belle Vue Aces nad Ipswich Witches – raport z Wysp Brytyjskich

Żużel

Autor: Małgorzata Olejniczak

Żużel. Brady Kurtz przypieczętował wygraną Belle Vue Aces nad Ipswich Witches – raport z Wysp Brytyjskich

W czwartek odbyło się tylko jedno z dwóch zaplanowanych spotkań, w którym Ipswich Witches minimalnie uległo Belle Vue Aces 44:46. Mecz Peterborough Panthers z Sheffield Tigers został odwołany z powodu niekorzystnych warunków pogodowych.

Jacek Frątczak o sytuacji Falubazu na rynku transferowym

Spotkanie na Foxhall Heath Stadium było bardzo wyrównane i dostarczyło nie lada emocji brytyjskim kibicom, a o wygranej ekipy z Manchesteru zadecydowały jedynie dwa punkty.

Goście już w drugim biegu, za sprawą pary Tom Brennan – Connor Bailey, wyszli na dwupunktowe prowadzenie, które utrzymali przez następne trzy starcia.

W biegu szóstym, niezawodny Emil Sajfutdinow w parze z Keynanem Rewem zdołali podwójnie pokonać Toma Brennana i Brady’ego Kurtza, dzięki czemu Wiedźmy z nawiązką odrobiły stratę, obejmując prowadzenie 19:17.

Gospodarze do sześciu punktów powiększyli przewagę w gonitwie numer osiem, w której ponownie wygrali 5:1, tym razem za sprawą duetu Kenyan Rew – Dan Thomson.

Odpowiedź ze strony Asów była natychmiastowa, gdyż już w biegu dziewiątym para Kurtz-Brennan przywiozła pięć oczek, przy jednym Danny’ego Kinga, ponownie zmniejszając stratę do dwóch punktów.   

Po dwóch remisowych starciach kolejny raz do głosu doszły Belle Vue Aces, i w biegu dwunastym, za sprawą Toma Brennana i Jaimona Lidsey’a wygrali stosunkiem 5:1, wychodząc znowu na dwupunktowe prowadzenie.

W starciu numer trzynaście para Sayfutdinow – Doyle podwójnie pokonała Brady’ego Kurtza i Toma Brennana, doprowadzając do stanu 40:38.

Bieg czternasty to z kolei trzecie tego dnia podwójne zwycięstwo Asów. Pierwszy przyjechał Charles Wright, wyprzedzając Toma Brennana, Danyona Huma oraz Dana Thomsona. Po tym starciu goście prowadzili 41:43.

W decydującym biegu kapitan Belle Vue Aces Brady Kurtz przywiózł za placami Jasona Doyle’a, Emila Sayfudtinova i Charlesa Wrighta, pieczętując wygraną swojej ekipy na Foxhall Stadium 44:46.

Po tym spotkaniu Ipswich Witches zajmują piąte miejsce w tabeli, tracąc pięć punktów do czołowej czwórki, a zespół Belle Vue Aces umocnił się na szczycie tabeli.

Ipswich Witches – Belle Vue Aces 44:46

Ipswich Witches 44: Jason Doyle 14, Emil Sayfutdinov 12+2, Danny King 6, Keynan Rew 5+1, Dan Thompson 3+1, Danyon Hume 3, Erik Riss 1+1

Belle Vue Aces 46: Tom Brennan 11+2, Brady Kurtz 9, Charles Wright 8+1, Jaimon Lidsey 6+3, Norick Blodorn 6+2, Dan Bewley 4, Connor Bailey 2+1

fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *