Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Lider Wybrzeża odważnie o sezonie 2024. „Celem powinno być dotarcie do finału”

Lider Wybrzeża
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Lider Wybrzeża odważnie o sezonie 2024. „Celem powinno być dotarcie do finału”

Zdunek Wybrzeże Gdańsk znalazło się kilka dni temu na ustach kibiców w całej Polsce ze względu na domniemane problemy finansowe i zaległości wobec zawodników na łączną kwotę ponad miliona złotych. Póki co jednak nie można niczego prawnie wyrokować, a klub buduje silną kadrę na sezon 2024.

Jedynym seniorem, który pozostanie w klubie na przyszły sezon, jest Nicolai Klindt. Nie jest to jednak zawodnik z drugiego szeregu, który nie był w stanie znaleźć zatrudnienia w innym klubie – wręcz przeciwnie. Duńczyk był w minionym sezonie liderem zespołu.

 – Główny powód mojego pozostania w Wybrzeżu jest taki, że czuję się szczęśliwy w Gdańsku. Uwielbiam spędzać czas w tym mieście. Poza tym byłem bardzo dobrze traktowany przez klub i kibiców, co jest dla mnie niezwykle istotne – mówi Klindt dla polskizuzel.pl

Klindt będzie miał w sezonie 2024 świetne wsparcie w postaci dwóch na papierze świetnych zawodników na poziom 1. Ligi. Mowa o Krzysztofie Kasprzaku oraz Nielsie-Kristianie Iversenie. Zespół uzupełniają Mateusz Tonder oraz zawodnik do lat 24 – Tom Brennan. Nieco słabiej wygląda na ten moment formacja młodzieżowa.

 – Uważam, że nasz skład wygląda naprawdę bardzo obiecująco. Mamy w kadrze zawodników, których na pewno stać na poprawę tegorocznych wyników. To będzie zresztą klucz do naszego sukcesu – mówi kapitan zespołu.

Nicolai Klindt stawia przed sobą i swoimi nowymi kolegami z drużyny bardzo ambitne zadanie. Według niego Wybrzeże powinno walczyć o miejsce w finale, z którego już bardzo blisko do PGE Ekstraligi. Doświadczony zawodnik zaznacza jednak, że w fazie play-off kluczowe będzie rozstawienie uzyskane na podstawie pozycji w rundzie zasadniczej.

Moim zdaniem celem dla zespołu powinno być dotarcie do finału, aczkolwiek wiele zależy od tego, na kogo trafi się na początku w play-off. W związku z tym runda zasadnicza będzie bardzo ważna. Im lepiej się w niej spiszemy, tym łatwiej będzie nam przejść przez kolejne rundy w play-off.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *