Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Zaskakująca wygrana! Lider Stali Gorzów komentuje wygraną „Bardzo lubię tor w Częstochowie”

Lider Stali Gorzów poprowadził Stal do wygranej pod Jasną Górą
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Paweł Płóciniak

Zaskakująca wygrana! Lider Stali Gorzów komentuje wygraną „Bardzo lubię tor w Częstochowie”

Ebut.pl Stal Gorzów dopisała trzy punkty do swojego dorobku po zwycięstwie 48:41 w Częstochowie z Krono-Plast Włókniarzem. Najskuteczniejszym zawodnikiem gości w tym spotkaniu był Martin Vaculik. Brązowy medalista mistrzostw świata z 2023 roku do mety na przestrzeni całego meczu dojeżdżał tylko na pierwszej oraz drugiej pozycji, notując na swoim koncie 12 punktów.

Bardzo lubię tor w Częstochowie. Było bardzo podobnie, tak jak żeśmy się spodziewali. Myślałem tylko, że trochę inne ustawienia będą pasować. Był takie biegi, w których próbowaliśmy i poszliśmy nie w tę stronę. To się tylko potwierdziło, że te ustawienia trochę inaczej trzeba było. Co do drużyny, było ok dla nas. Szymek (dop. red. Woźniak) dobrze jechał, Anders (dop. red. Thomsen) też, także inni chłopacy dobrze jechali i to było kluczem do sukcesu – mówił w pomeczowej mix zone Vaculik.

Podopieczni Stanisława Chomskiego po zwycięstwie w Częstochowie powrócili na pozycję vice lidera w tabeli PGE Ekstraligi. Za plecami aktualnych mistrzów Polski Orlen Oil Motoru Lublin, Stal Gorzów wyprzedza Betard Spartę jednym punktem po tym jak wrocławianie w pojedynku w Grudziądzu z ZOOleszcz GKM-em przegrali 51:39 i na pocieszenie pozostał im punkt bonusowy.

Czeskiej Extralidze
Fot. Arek Siwek
Martin Vaculik
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *