Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Przebudowa stadionu Motoru Lublin niewiele da. Wiceprezes klubu wyjaśnia

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Przebudowa stadionu Motoru Lublin niewiele da. Wiceprezes klubu wyjaśnia

Tematem, który często pojawia się wokół Motoru Lublin, jest stadion przy Alejach Zygmuntowskich. Wiele kibiców żużlowych uważa, że arenie przydałby się remont. Pojawiły się również pomysły budowy całkowicie nowego stadionu dla żużlowego Motoru.

Przebudowa obecnego stadionu

Zainteresowanie żużlem w Lublinie od kilku lat jest ogromne i cały czas rośnie. Jest to jednym z powodów, dla którego „Koziołkom” przydałby się większy stadion, mogący pomieścić więcej kibiców. Nie jest to jednak tak proste, jak się wydaje, a wyjaśnił to wiceprezes Motoru Lublin w wywiadzie dla Tygodnika Żużlowego.

– Remont tego stadionu przy Alejach Zygmuntowskich nie ma najmniejszego sensu, bo obszar, który zajmuje stadion nie jest z gumy i budowa nowego stadionu w tym miejscu byłaby mocno ograniczona i właściwie niewiele by zmieniła. Ten teren jest zbyt mały, żeby podejmować się tu budowy nowoczesnego stadionu żużlowego, który pomieści kibiców, będzie miał odpowiednią infrastrukturę i miejsca parkingowe – mówił Piotr Więckowski w rozmowie z Tygodnikiem Żużlowym.

370257380 368718515683254 3331033495874505577 n
Już w najbliższy poniedziałek o godzinie 20 na naszym kanale YouTube: Remigiusz Substyk

Wyłączenie z rozgrywek

Kolejną kwestią jest fakt tego, jak miałaby przebiegać ewentualna przebudowa. Jak stwierdził działacz, prace budowlane na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich oznaczałyby wyłączenie go z rozgrywek i brak domowego toru dla drużyny z Lublina.

– Lokalizacja przy Alejach Zygmuntowskich nie spełni oczekiwań, jakie mają kibice. Naprawdę niewiele by to poprawiło. Jest jeszcze druga sprawa. Bo gdyby zaczęła się budowa, czy też przebudowa tego starego stadionu, to gdzie mielibyśmy rozgrywać mecze? To byłoby wyłączenie stadionu żużlowego z rozgrywek i Motor nie miałby, gdzie jeździć. I to nie na jeden sezon, a możliwe, że nawet na kilka sezonów, a chyba tego nikt z kibiców na Lubelszczyźnie by nie chciał – wyjaśnił.

Przebudowa obecnego stadionu lub budowa całkowicie nowego jest więc bardzo trudną kwestią i na pewno będzie wymagało czasu, zanim ewentualna inwestycja będzie brana pod uwagę.

20230917 DSC05572
Fot. Kazimierz Kożuch
Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

1 odpowiedź do “Żużel. Przebudowa stadionu Motoru Lublin niewiele da. Wiceprezes klubu wyjaśnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×