Przejdź do treści
Aktualności

Doyle najlepszy w Gislaved. Kolejny Polak w Grand Prix! [RELACJA]

Szymon Woźniak
Fot. Sonia Kaps

Autor: Bartosz Glapiak

Doyle najlepszy w Gislaved. Kolejny Polak w Grand Prix! [RELACJA]

Znamy pierwszych uczestników przyszłorocznego cyklu Speedway Grand Prix. W sobotnie popołudnie na torze w Gislaved awans wywalczyło trzech zawodników. Wśród nich znalazł się Szymon Woźniak, zatem Polaka ujrzymy w kolejnej edycji SGP! Zwyciężył Jason Doyle, który w biegu dodatkowym pokonał Martina Vaculika.

Żużel. Prace remontowe na stadionie w Krakowie! Pierwsze zawody już we wrześniu!?

Dobrze zawody rozpoczął Szymon Woźniak, który wystrzelił ze startu i zwyciężył w inauguracyjnej gonitwie. W pierwszej serii drugi z Polaków, Przemysław Pawlicki przyjechał za plecami Jacoba Thorssella. Nieudany początek z kolei zaliczył Piotr Pawlicki, którzy nie zdobył punktów. Oprócz Szweda oraz zawodnika ebut.pl Stali swoje wyścigi wygrali stali uczestnicy cyklu Grand Prix, Robert Lambert oraz Jason Doyle.

Piąta odsłona przyniosła ich bezpośredni pojedynek. Lepszy okazał Brytyjczyk, który po dwóch seriach był niepokonany. Do tego grona zaliczał się także Woźniak. Wychowanek bydgoskiej Polonii pokonał z drugim starcie m.in. Martina Vaculika. Fatum wisiało nad młodszym z braci Pawlickich, który w biegu szóstym wjechał w taśmę i po dwóch seriach zamykał klasyfikację przejściową.

Po przerwie swoje aspiracje zaznaczył Andrzej Lebiediew. Łotysz sięgnął po pierwsze zwycięstwo dnia. Przebudzenie nastąpiło również u Martina Vaculika i Przemysława Pawlickiego. Z kolei złych demonów nadal nie mógł się pozbyć reprezentant Betard Sparty Wrocław. Piotr Pawlicki upadł w jedenastej gonitwie po ostrym ataku Roberta Lamberta. Na szczęście Polak wstał o własnych siłach. Sędzia winnym zdarzenia uznał Brytyjczyka, przez co stracił on szansę na komplet punktów w zawodach. W powtórce jednak wychowanek Unii Leszno przywiózł do mety pierwsze punkty.

Kolejny krok w kierunku światowej elity zrobił Szymon Woźniak. Co prawda musiał uznać wyższość Jasona Doyle’a, jednak dwa punkty wystarczyły, aby zachować pozycję w pierwszej trójce po trzech seriach startów. Rywalizacja z każdym kolejnym biegiem stawała się coraz bardziej emocjonująca. Stali uczestnicy cyklu nie chcieli czekać i pragnęli wywalczyć awans już dziś. Przed ostatnią serią prowadził Jason Doyle. Tuż za nim plasowali się Martin Vaculik, Szymon Woźniak, Robert Lambert oraz Andrzej Lebiediew.

W biegu nr 18 kapitalną walkę o trzy punkty stoczyli Jan Kvech oraz Robert Lambert. Czech ostatecznie zapisał na swoim koncie trzy punkty, które pozwoliły mu zrównać się z Brytyjczykiem w tabeli. Kluczowy okazał się wyścig dziewiętnasty. Pod taśmą stanęli Martin Vaculik oraz Jason Doyle. Wygrał Słowak przed Australijczykiem. Tym samym obaj zapewnili sobie start w przyszłorocznym cyklu. Na placu boju pozostał jeszcze Szymon Woźniak, który miał wszystko w swoich rękach.

Po starcie w ostatniej odsłonie dnia przez moment znajdował się na ostatniej pozycji, jednak szybkim atakiem długą prostą minął wszystkich rywali. W takim stylu wjechał do przyszłorocznego cyklu Grand Prix! Kwestię zwycięstwa w Gislaved rozstrzygnęli pomiędzy sobą Doyle z Vaculikiem w biegu dodatkowy. Lepszy w tej konfrontacji okazał się zawodnik Cellfast Wilków Krosno.

Na swoją szasnę poczekać będą musieli Jan Kvech oraz Przemysław Pawlicki. Wiele zależeć będzie on tego, czy stali uczestnicy cyklu z dzisiejszego turnieju znajdą się w pierwszej szóstce na koniec sezonu. Może się jeszcze okazać, że wymienioną dwójkę ujrzymy w Speedway Grand Prix w przyszłym roku.

Wyniki:

NrNazwisko IIIIIIIVVVIVIIRazem
1Jason Doyle32332313+3
2Martin Vaculik22333213+2
3Szymon Woźniak3321312
4Robert Lambert33W2210
5Jan Kvech2122310
6Przemysław Pawlicki203139
7Andrzej Lebiediew113319
8Luke Becker220329
9Jacob Thorssell301217
10Dimitri Berge031116
11Piotr Pawlicki0T2226
12Michael Jepsen Jensen130004
13Frederik Jakobsen111D14
14Martin Smolinski002002
15Oliver Berntzon (R1)22
16Michele Paco Castagna101002
17Nicolas Covatti010102
18Philip Hellstroem-Baengs (R2)NS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *