Żużel - Best Speedway Tv

Kuriozalna sytuacja. Andreas Lyager nie będzie startował w barwach ROW-u Rybnik w sezonie 2023!? | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Andreas Lyager

Kuriozalna sytuacja. Andreas Lyager nie będzie startował w barwach ROW-u Rybnik w sezonie 2023!?

Kuriozalna sytuacja. Andreas Lyager nie będzie startował w barwach ROW-u Rybnik w sezonie 2023!?

Andreas Lyager w sezonie 2022 był niekwestionowanym liderem ekipy ROW-u Rybnik. Po zakończonym sezonie władze klubu przekazały informację, że osiągnęły porozumienie z zawodnikiem na sezon 2023. Dziś okazało się, że.. Duńczyk nie będzie startował w „Rekinach”!

28 lipca kanały klubowe poinformowały o tym, że prezes Krzysztof Mrozek osiągnął porozumienie z Andreasem Lyagerem na kolejny sezon.

– To ma być jeden z liderów, zawodnik pasujący do koncepcji. Umowa jest na rok, bo takie mamy zasady. Tylko w przypadku juniorów podpisujemy kontrakty obowiązujące do końca wieku. Dodam, że my widzimy potencjał tkwiący w Lyagerze. On jeszcze pójdzie do przodu. Jego technika jazdy, takie umiejętności czysto sportowe są na bardzo wysokim poziomie. Do poprawienia są z pewnością sprawy sprzętowe, ale on sobie z tym poradzi mówił wtedy prezes Mrozek.

Dziś okazało się jednak, że Lyager nie zostanie w ROW-ie na kolejny sezon, o czym poinformował sam zawodnik. Duńczyk w minionym sezonie był bezapelacyjnym liderem „Rekinów”. W sezonie 2022 uzyskał średnią na poziomie 2,027 co czyniło go 11 najskuteczniejszym zawodnikiem na zapleczu PGE Ekstraligi.

Andreas Lyager to między innymi brązowy medalista indywidualnych mistrzostw Europy juniorów (2017), trzykrotny medalista drużynowych mistrzostw świata juniorów (srebrny – 2018 oraz dwa brązowe 2016, 2017), złoty medalista drużynowych mistrzostw Europy juniorów (2018) oraz trzykrotny medalista młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Danii juniorów (złoty – 2018 oraz dwukrotnie srebrny – 2016, 2017).

Fot. Adnrzej Kozyrski

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×