Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Kulisy Gali PGE Ekstraligi. Lambert mówił po polsku

Robert Lambert
fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Kulisy Gali PGE Ekstraligi. Lambert mówił po polsku

Na kanale YouTube Canal+Sport pojawił się zakulisowy materiał z wtorkowej Gali PGE Ekstraligi. Można na nim posłuchać żużlowców w nieco luźniejszej formie niż zwykle. Serca kibiców próbował skraść Robert Lambert, który przemówił do kamery po polsku.

Być może po raz ostatni w życiu jako czynny zawodnik PGE Ekstraligi na Gali pojawił się Nicki Pedersen. 46-latek od nowego sezonu będzie już rywalizował na pierwszoligowych torach w barwach Texom Stali Rzeszów. We wtorek jednak dobrze się bawił i jak sam mówi – ta dobra atmosfera towarzyszy temu wydarzeniu co roku.

Myślę, że nie będę tańczył, chociaż parę kroków się zrobi. Chcę się po prostu dobrze bawić. Atmosfera z żużlowcami, z promotorami dyscypliny będzie na pewno dobra, zawsze taka jest. Gala podsumowująca sezon jest zawsze miłą chwilą. – powiedział selekcjoner reprezentacji Danii.

Jest tutaj fenomenalnie. Dużo świateł, dużo ludzi. Nie spodziewałem się, że będzie tu aż tak tłoczno. Jestem pozytywnie zaskoczony i chodzę cały czas uśmiechnięty – zachwycał się z kolei swoim pierwszym udziałem w tym evencie junior Cellfast Wilków Krosno, Szymon Bańdur.

Martin Vaculik również opowiedział o swoich wrażeniach. Słowak wygrał w głosowaniu kibiców na najlepszego zagranicznego zawodnika ligi. Sam jednak cieszył się przede wszystkim z możliwości dłuższej rozmowy z kolegami z toru.

Rozmawiałem z całą naszą ekipą. Mnóstwo znajomych, kolegów z toru. Fajne rozmowy, na które nie ma czasu, jak jest sezon. Takie spotkania są bardzo przyjemne właśnie, kiedy jest czas pogadać. […] Wszyscy wyglądamy bardzo fajnie w tych garniturach. Jest to coś innego. Jest to zmiana w stosunku do naszych kevlarów.

Serca polskich kibiców próbował zdobyć Robert Lambert. Brytyjczyk w naszym języku przywitał się, podziękował za nagrodę za najlepszy wyścig sezonu oraz pożegnał, życząc dobrej nocy. Trzeba przyznać, że wyszło mu to całkiem nieźle.

Dobry wieczór, szanowni państwo. Bardzo dziękuje za nagrodę. Dziękuję, dobranoc.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×