Żużel - Best Speedway Tv

Ucieczka od spadku czy jedna noga w play-offach? Czyli “kto wygra na Motoarenie?” Apator Toruń - Motor Lublin. | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ucieczka od spadku czy jedna noga w play-offach? Czyli “kto wygra na Motoarenie?” Apator Toruń – Motor Lublin.

Apator Toruń
bstv 1536x162 1
Ucieczka od spadku czy jedna noga w play-offach? Czyli “kto wygra na Motoarenie?” Apator Toruń - Motor Lublin. 2

Ucieczka od spadku czy jedna noga w play-offach? Czyli “kto wygra na Motoarenie?” Apator Toruń – Motor Lublin.

Niedziela, 25 lipca to dzień, w którym Apator Toruń podejmie na Motoarenie zespół Motoru Lublin. Mecz ten będzie hitem 12 kolejki Ekstraligi. Z racji tego, że runda zasadnicza zbliża się wielkimi krokami ku końcowi, to każdej z drużyn przydadzą się dodatkowe punkty. Warto zaznaczyć, że te zespoły walczą już o całkowicie o co innego.

Gospodarze z pewnością będą chcieli dobrze zaprezentować się przed toruńską publicznością. Oprócz tego do walki będzie napędzała ich myśl o utrzymaniu. Aktualnie Anioły znajdują się na 6 miejscu w tabeli. Raczej nie powinni się obawiać spadku, lecz wygrana na pewno ich od niego oddali i będą mogli spać spokojnie. Nawet 2 punkty do tabeli pomogą Torunianom w walce o pozostanie w najlepszej lidze.


Przed meczem były spekulacje dotyczące występu Jacka Holdera, który po ostatnim upadku nie czuł się najlepiej i zrezygnował z występów w zagranicznych ligach. Jednak jak wiemy Australijczyk, który do tej pory był mocnym ogniwem Apatora, pomoże również i w tym meczu.

Motor Lublin dalej walczy o bezpieczną pozycję w play-offach. Wygrana w Toruniu i 3 punkty w tabeli z pewnością przybliżą lubelski zespół do wyznaczonego na ten sezon celu. Jednak, aby to się stało zespół musi pojechać równo lub być może w końcu poznamy lidera tej drużyny. Dotychczas ciężko było wyróżnić lidera Motoru Lublin. Być może świeży, tegoroczny Mistrz Europy- Mikkel Michelsen udowodni, że to właśnie on jest najlepszym zawodnikiem zarówno w Europie jak i w drużynie z Koziego Grodu.

Z pewnością po tym meczu wiele się wyjaśni. Czy Lublinianie będą mogli powoli zacząć świętować wejście do najlepszej czwórki, a może to Torunianie odetchną z ulgą przed kolejnymi kolejkami?

Składy:

Motor Lublin:

 1. Grigorij Łaguta
 2. Krzysztof Buczkowski
 3. Jarosław Hampel
 4. Mark Karion
 5. Mikkel Michelsen
 6. Wiktor Lampart
 7. Mateusz Cierniak


eWinner Apator Toruń:

 1. Paweł Przedpełski
 2. Jack Holder
 3. Adrian Miedziński
 4. Petr Chlupac
 5. Chris Holder
 6. Krzysztof Lewandowski
 7. Kacper Makowski

fot. speedwayekstraliga

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×