Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Kto powinien był zostać w klubie – Lindgren czy Hampel? Ekspert żużlowy ocenia

lindgren
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Patrycja Kowalczuk

Kto powinien był zostać w klubie – Lindgren czy Hampel? Ekspert żużlowy ocenia

W tym sezonie nie zobaczymy już Jarosława Hampela w barwach Motoru Lublin, wynikło to z sytuacji w składzie. Mateusz Cierniak zakończył wiek juniora i został zawodnikiem U24, zastępując na tym miejscu Dominika Kuberę, który został pełnoprawnym seniorem. W klubie zwyczajnie zabrakło jednego miejsca dla Hampela. Jednak popularny „Mały” nie był jedynym kandydatem na opuszczenie szeregów lubelskiej drużyny. W kuluarach mówiło się o tym, że zamiast Hampela klub może opuścić Fredrik Lindgren.

Lindgren wygrał rywalizację z Hampelem

Koniec końców prezes Kępa wybrał Szweda zamiast Polaka i większość, mimo wielkiej sympatii do Hampela, popiera jego decyzję. Jednak większość nie znaczy wszyscy i jedną z osób o odmiennym zdaniu jest Patryk Malitowski. Ekspert Canal + gościł ostatnio w audycji Pięć Jeden, gdzie podzielił się swoją opinią w tym temacie.

– Myślę, że zdecydowałbym się na Jarka. Przede wszystkim brałbym pod uwagę fakt, że to doświadczenie Jarka, brak jazdy w Grand Prix. Mniejsza, że tak powiem intensywność i możliwość złapania kontuzji, więc może być Jarek na torze w Lublinie. Jest zawodnikiem, który osiągnął, myślę, już to co chciał. W Grand Prix już go nie oglądamy i raczej nie zobaczymy. Może się skupić tylko na lidze.

Szwed w Grand Prix to inny zawodnik

Fredka na pewno w tym roku poczuł krew. Zobaczył, że Bartka można złapać. Można zauważyć, że w Grand Prix Lindgren to jest często inny Lindgren. On tam potrafi jeździć wszystko, co ma i jest to zawodnik bardzo mocny psychicznie i fizycznie bardzo dobry. Jego uwaga może się skupiać na mistrzostwach świata. Zawodnicy mówią, że tak nie jest, ale każdy zaczyna jeździć na żużlu i jeździ po to by zostać Mistrzem Świata, a kiedy otwiera się taka szansa to robisz wszytko, żeby to zdobyć. Myślę, że Jarek miałby po prostu spokojniejszą głowę i mógłby się skupić na tym, żeby osiągać dobre wyniki. Jeżeli zostałby obdarzony zaufaniem, to na pewno odwdzięczył by się tym – powiedział Malitowski.

Lindgren pod względem formy i punktowania wydawał się lepszym oraz bardziej stabilnym wyborem na nadchodzący sezon. Jednak czy tak będzie? Czy SGP nie zaprzątnie mu zbyt mocno głowy? To pokażą nadchodzące miesiące. A Wy kogo byście wybrali?

20230820 DSC06843
Fot. Kazimierz Kożuch
20230820 DSC06928
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×