Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Hampel będzie znowu mocnym punktem kadry? Nie jest na zgrupowaniu jako przedłużenie sztabu szkoleniowego

żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Oceń Wpis

Żużel. Hampel będzie znowu mocnym punktem kadry? Nie jest na zgrupowaniu jako przedłużenie sztabu szkoleniowego

Jarosław Hampel skończy w tym roku już 42 lata. Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że „Mały” ma już definitywnie najlepszy czas na żużlu za sobą i nie będzie już w stanie powrócić do kadry i stać się czołową postacią PGE Ekstraligi. Czas jednak pokazał, że wola walki i ambicja sportowa może naprawdę wiele zdziałać.

Zgrupowanie na Malcie

Dzisiaj 41-latek jest na zgrupowaniu reprezentacji Polski na Malcie i bynajmniej nie jest tam w charakterze asystenta Rafała Dobruckiego. W rozmowie opublikowanej na kanałach społecznościowych żużlowej reprezentacji Polski zawodnik Enea Falubazu Zielona Góra zapewnia, że na Malcie pojawił się wyłącznie w charakterze czynnego i ambitnego zawodnika.

Na ten moment cały czas myślę o swojej sportowej karierze, o swojej karierze zawodniczej i robię wszystko na poważnie, jeśli chodzi o te przygotowania, kolejne etapy tych przygotowań typowo zawodniczych. To mnie na ten moment interesuje. Temu poświęcam całę energię i cały czas brnę w tym kierunku, żeby jeszcze jeździć na dobrym, wysokim poziomie. Jest to oczywiście wyróżnienie dla mnie, że jeszcze jestem w kadrze z moimi kolegami, że mogę się z nimi wspólnie przygotowywać i korzystam z tego, ile się da. Ucinając jakiekolwiek spekulacje, jestem tu naz zgrupowaniu pełnoprawnie, myśląc o przygotowaniu się od strony zawodniczej – mówi Hampel w rozmowie z mediami reprezentacji.

Hampel z dziką kartą na GP Warszawy?

Już w trakcie zeszłego sezonu pojawiały się głosy o zorganizowaniu pewnego rodzaju pożegnania Jarosława Hampela z cyklem Grand Prix. Dwukrotny indywidualny wicemistrz świata raczej nie powróci już do cyklu jako pełnoprawny uczestnik, dlatego pojawił się pomysł o wręczeniu mu dzikiej karty na zawody rozgrywane w Warszawie. W ten sposób 41-latek mógłby pożegnać się z elitarnym cyklem przed kilkudziesięciotysięczną publicznością, co z pewnością byłoby pięknym zamknięciem tego etapu w jego przepełnionej sukcesami karierze.

Ja się przygotowuję do startu sezonu i robię to bardzo ambitnie. Czas na konkretne decyzje pewnie przyjdzie u progu sezonu, kiedy wystartujemy, kiedy pojadą pierwsze mecze sparingowe, pierwsze turnieje. Te decyzje będą pewnie zdeterminowane tym, w jakiej będę formie. Krótko mówiąc – temat nie jest zamknięty, zobaczymy, co się wydarzy na początku sezonu i kropka – mówi na ten moment Jarosław Hampel o pomyśle przyznania mu dzikiej karty na warszawskie zawody.

Reklamy

Celem SEC. O Grand Prix nie chce na razie mówić

Wpływ na ostateczną decyzję samego żużlowca o ewentualnej dzikiej karcie na turniej Grand Prix, może mieć jego forma u progu sezonu. Nowy zawodnik Enea Falubazu Zielona Góra nie chce bowiem jeszcze definitywnie zamykać sobie drzwi do walki o awans do cyklu indywidualnych mistrzostw świata. Jak sam mówi, forma na początku sezonu powie mu, czy jest w stanie podjąć rywalizację w eliminacjach. Na pewno jednak będzie chciał wystartować do kwalifikacji do innego cyklu – Speedway Euro Championship.

Jeśli czuję się, że jestem na siłach jeździć na wysokim, dobrym poziomie i przygotować do tego wyzwania, to na pewno dobrze – a tak właśnie czuję. Będą eliminacje i pojadę oczywiście te wszystkie eliminacje, które są przede mną. Nie wykluczam niczego, więc tak to będzie wyglądało, jeśli chodzi o zawody indywidualne na początku sezonu. Myślę, że na pewno SEC byłby bardzo ciekawy, jeśli chodzi o moje starty i szczerze mówiąc, chciałbym się pojawić w tej edycji, więc na pewno pojadę te eliminacje. Jeśli chodzi o zawody Grand Prix, będę się nad tym jeszcze bardzo mocno zastanawiał i na ten moment jeszcze nie wiem – powiedział popularny „Mały”.

Czas więc pokaże, w jakich turniejach indywidualnych zaprezentuje się w sezonie 2024 Jarosław Hampel. Po rozmowie z mediami reprezentacji można jednak wnioskować, że doświadczony zawodnik wierzy w swoje umiejętności i nie zamyka się jeszcze na ten moment na powrót do światowej czołówki własnymi siłami, bez pomocy dzikich kart.

Jarek Hampel
Fot. Jakub Malec
Jaroslaw hampel
Fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×