Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Krzysztof Buczkowski o szansach na awans do PGE Ekstraligi w 2024 roku

Krzysztof Buczkowski
Fot. Marta Astachow

Autor: Jan Kamiński

Oceń Wpis

Krzysztof Buczkowski o szansach na awans do PGE Ekstraligi w 2024 roku

W sezonie 2024 rywalizacja w Metalkas 2. Ekstralidze zapowiada się bardzo ciekawie. W stawce nie ma jednoznacznych faworytów, którzy mieliby zdominować rozgrywki, co miało miejsce rok temu w przypadku Falubazu Zielona Góra. W obliczu tego każdy będzie chciał pokazać coś specjalnego, czy przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Zespół Abramczyk Polonii Bydgoszcz w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował nowy zawodnik, jakim jest Krzysztof Buczkowski. W minionych rozgrywkach wraz z zielonogórskimi „Myszami” nie zaznał goryczy porażki. Ze średnią biegową na poziomie 2.268 punktu był 4 najskuteczniejszym zawodnikiem w lidze, a kibice „Gryfów” marzą o tym, by taki wyczyn powtórzył w barwach ich drużyny. Sam zainteresowany podczas rozmowy w naszym magazynie wypowiedział się o przewidywaniach na zbliżający się sezon.

Te przewidywania są różne. Tak jak też staramy się o tym nie mówić, czy tego nie czytać, ale summa summarum każdy wie, co się pisze i po prostu, że tych drużyn jest na pewno kilka w tym roku, żeby awansowało. I tak naprawdę takich drużyn, które uzyskały bardzo dobry skład, są bardzo wyrównane, a tak naprawdę jest tylko jedno miejsce, więc będzie ciekawa rywalizacja – mówi.

Krzysztof Buczkowski nastawia się na wyrównaną rywalizację o miejsce premiowane awansem na najwyższy szczebel rozgrywkowy w kraju. Wymienił także oczywistych faworytów, którzy według niego będą najgroźniejsi w trakcie sezonu

Ja nic nie powiem odkrywczego, jeżeli powiem, że tu na pewno będzie głównym kandydatem, oprócz Polonii oczywiście, ROW Rybnik czy Ostrovia Ostrów, też na pewno drużyna z Krosna jest bardzo wyrównaną drużyną ze specyficznym torem – tłumaczy.

W sezonie 2024 zawodników Polonii Bydgoszcz czeka wyzwanie wypełnienia braku Wiktora Przyjemskiego, wszyscy liczą, że popularny „Buczek” będzie w stanie znacznie w tym pomóc. Czy Polonia Bydgoszcz awansuje do PGE Ekstraligi w 2024 roku? Tego dowiemy się w nadchodzącym sezonie.

Żużel
Krzysztof Buczkowski o szansach na awans do PGE Ekstraligi w 2024 roku 3
Krzysztofa Buczkowskiego
Fot. Arkadiusz Siwek

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×