Przejdź do treści
Aktualności

Konflikt dwóch polskich gwiazd przeszłością. „Mamy szczerą relację”

konflikt
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Konflikt dwóch polskich gwiazd przeszłością. „Mamy szczerą relację”

Maciej Janowski oraz Bartosz Zmarzlik to czołowi polscy żużlowcy. Zdobyli wspólnie wiele medali drużynowych w biało-czerwonych barwach i przez lata reprezentowali nasz kraj w cyklu Speedway Grand Prix. Był jednak moment, w którym media węszyły aferę wokół ich wzajemnej relacji, która pozostawiała wiele do życzenia.

„Magic” odniósł się do swojej relacji z czterokrotnym mistrzem świata w podcaście Jacka Dreczki „Mówi się żużel”. Wrocławianin przyznał, że rzeczywiście był gorszy czas, jeśli chodzi o wzajemne stosunki dwóch utytułowanych polskich żużlowców, jednak wszystko, co złe, już za nimi.

Mieliśmy jakiś tam gorszy czas między sobą, ale chyba każdy z nas dorósł i jesteśmy kolegami z toru. Dosyć często mamy razem kontakt i ta relacja jest bardzo dobra.

Mamy szczerą relację. To, że mieliśmy perturbacje to inna sprawa, ale wyszliśmy z tego i jesteśmy kumplami. Przeważnie jak już mamy okazję rozmawiać, to rozmawiamy na tematy prywatne, rodzinne – powiedział Janowski.

Kibicom i ekspertom w pamięć zapadła szczególnie sytuacja z ceremonii na podium po indywidualnych mistrzostwach Polski w Lesznie w 2021 roku. Wówczas Zmarzlik po raz pierwszy w życiu zdobył złoty medal w tej imprezie. Na podium znalazł się również Maciej Janowski, który jednak dość szybko ulotnił się z ceremonii wręczenia medali.

Mieliśmy jakieś sytuacje torowe. Później sytuacje z telefonem wyszły. […] Dostałem telefon od bardzo zaufanej mi osoby i dostałem informację, że jest na mnie szykowany protest przed mistrzostwami Polski, po których zszedłem z podium. I po prostu to była sytuacja, w której powinienem ja złapać za telefon i zadzwonić do Bartka i to wyjaśnić. Postanowiłem to zostawić, co spowodowało, że emocje narastały. Sam ten turniej spowodował, że moje podejście takie było. Nie hamowałem swoich emocji. Postanowiłem, że nie będę oblewał się szampanem, jeśli nie mam na to ochoty. […] Powinienem zostać na całą ceremonię – komentuje po ponad dwóch latach zawodnik Sparty.

Relacja między oboma zawodnikami prawdopodobnie nigdy nie była tak zła, jak kreowały ją media. Poza tym, nie wszyscy muszą darzyć się sympatią. To żużlowcy, którzy jeżdżą na swój własny wynik, a Janowski i Zmarzlik są w zdecydowanej większości przypadków swoimi rywalami na torze. Niemniej jednak po nieprzyjemnej sytuacji w Lesznie nie ma już śladu, a obaj zawodnicy darzą się szacunkiem.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *