Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Kolejny klub ze wsparciem spółek skarbu państwa? Już wkrótce to możliwe

spółek skarbu państwa
fot. Orzeł Łódź

Autor: Krzysztof Choroszy

Kolejny klub ze wsparciem spółek skarbu państwa? Już wkrótce to możliwe

Obecność spółek skarbu państwa w polskich klubach jest tematem bardzo dyskusyjnym. Ma on równie swoich zwolenników, jednak w większości można spotkać się z krytycznym stosunkiem do takiej formy wspierania zespołów żużlowych. Teraz jednak kolejny klub może otrzymać wsparcie państwowych firm.

Orzeł Łódź w swoich mediach społecznościowych przekazał informację o tym, że we wtorek na łódzkiej Moto Arenie odbyła się ważna konferencja, w której oprócz władz klubu uczestniczył między innymi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. Dotyczyła ona inwestycji sportowych w Łodzi. Prócz tego obecny na konferencji Włodzimierz Tomaszewski, minister ds. samorządu terytorialnego, wypowiedział się za tym, aby łódzki Orzeł uzyskał wsparcie spółek skarbu państwa.

Jeśli tak by się stało, a firmy państwowe wsparłyby drużynę z Łodzi, byłaby ona już kolejnym takim przypadkiem w naszym kraju. Jest to jednak bardzo uzależnione od tego, kto wygra tegoroczne wybory parlamentarne. Bez wątpienia władze Orła pragnęłyby takiego wsparcia, gdyż pozwoliłoby to w przyszłości walczyć o awans do PGE Ekstraligi.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×