Kolejny etap modernizacji stadionu Polonii Bydgoszcz

W tym roku Polonia Bydgoszcz obchodzi 100-lecie istnienia. Legendarny klub wszystkie swoje sukcesy świętował na obiekcie, przy ulicy Sportowej w Bydgoszczy.
Stadion został oddany do użytku w 1924 roku, a pierwsze zawody żużlowe rozegrano na nim w 1930 roku. W XX stuleciu po kolei wybudowano: bandy ochronne, park maszynowy, elektroniczną obsługę urządzeń oraz sztuczne oświetlenie, a w 1999 nową żelbetową trybunę główną z zadaszeniem. Pod koniec ubiegłego wieku stadion Polonii uznawany był za najnowocześniejszy obiekt żużlowy w Polsce. Przez kolejnych 20 lat nie był jednak odnawiany, przez co stał się przestarzały.


W 2017 roku podjęto decyzję o jego modernizacji, a jej efektem jest oddana w połowie bieżącego roku nowa trybuna wschodnia – trybuna B. Może ona pomieścić 2,5 tys. kibiców i spełnia wszystkie ekstraligowe wymagania. Dodatkowo dla zawodników został wybudowany nowy park maszyn, obejmujący boksy i garaże, a w pobliżu stadionu powstały miejsca parkingowe.

Obecnie rozpoczął się następny etap modernizacji obiektu 7 krotnego mistrza Polski. Kolejna faza przebudowy dotyczy trybuny południowej – trybuny A. Wyłoniony został wykonawca tego zadania, którym jest firma Demiurg z Poznania, zaś niezbędna dokumentacja projektowa powinna być gotowa w ciągu 12 miesięcy.
Sektor A, zlokalizowany na pierwszym łuku ma mieć pojemność 4,5 tys. miejsc i pozwoli na połączenie trybuny głównej z nowo przebudowaną trybuną wschodnią. W planach jest także otwarcie muzeum Polonii, gdzie ma być udostępniona kolekcja pamiątek klubowych. Pod południową trybuną zlokalizowane mają być również pomieszczenia biurowe oraz sala konferencyjna, zaś od zewnętrznej strony trybuny punkty gastronomiczne.

Kolejność realizacji inwestycji w przyszłych latach będzie uzależniona od sytuacji finansowej miasta oraz możliwości dofinansowania projektu.
Jeśli kolejne sektory trybun będą wyglądały tak jak trybuna B, doczekamy się kolejnego pięknego obiektu żużlowego.
Obiektu, na który bez wątpienia zasługuje tak utytułowany klub, jakim jest Polonia Bydgoszcz.

fot. Sonia Kaps.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *