Żużel - Best Speedway Tv

Kolejarz Opole z nowym stadionem! Czy to będzie jeden z najlepszych? | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kolejarz Opole z nowym stadionem! Czy to będzie jeden z najlepszych?

Kolejarz Opole
Spis treści

Kolejarz Opole z nowym stadionem! Czy to będzie jeden z najlepszych?

W budowany właśnie Stadion Opolski zostanie wkomponowany tor żużlowy. Nowy opolski stadion powstanie na północno-zachodnich obrzeżach miasta, za centrum handlowym Karolinka. W międzynarodowym konkursie na koncepcję areny zwyciężyło warszawsko-śląskie konsorcjum 90 Architekci i GMT, pokonując 10 innych zgłoszeń.

Wiceprzewodniczący GKSŻ w Magazynie Best Speedway TV uspokaja: Na ten moment nie myślimy o przełożeniu kolejki pierwszej czy drugiej ligi

Definiującym elementem stadionu jest biała, przepuszczająca światło membrana odchylająca się i witająca widzów, odsłaniając część zaplecza. Dzięki wyginającej się w łuk membranie bryła jest lekka, przyciąga wzrok i sprawia wrażenie unoszonej przez wiatr. Wybrane rozwiązanie umożliwi łatwą i efektowną nocną iluminację stadionu.

stadion miejski w opolu12

Nowy opolski stadion umożliwi rozgrywanie meczów przy widowni 11,6 tys. osób w 18 rzędach, z pełnym zadaszeniem trybun oraz oświetleniem odpowiednim dla transmisji HD. Widownia powinna być podniesiona na wysokość 1,5-1,8m ponad murawę, by nawet w pierwszych rzędach dać dobry ogląd całego boiska. Informacja za stadiony.net.

I jak przekazano na oficjalnym profilu facebooka Kolejarza Opole:

Już teraz, wspólnie z Opole planujemy, żeby w inauguracyjnym sezonie na nowym stadionie odbyły się zawody z cyklu Speedway Grand Prix lub Speedway Europe Championship

fot. Stadion Opolski

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×