Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Kevin Juhl Pedersen przedłużył swój kontrakt z Lokomotivem Daugavpils

Kevin Juhl Pedersen

Autor: Sebastian Krauz

Kevin Juhl Pedersen przedłużył swój kontrakt z Lokomotivem Daugavpils

Kevin Juhl Pedersen do drugi zawodnik, który podpisał kontrakt z ekipą Lokomotivu Daugavpils na sezon 2023. Młody Duńczyk w kończącym się sezonie dał się poznać jako jeden z bardziej utalentowanych młodzieżowców w 2 Lidze Żużlowej. Wcześniej klub z Łotwy poinformował, że doszedł do porozumienia z Gustavem Grahnem.

Pedersen ma za sobą bardzo udany sezon. W 2 Lidze był podstawowym młodzieżowcem ekipy z Daugavpils i zanotował kapitalny sezon. Duńczyk wystąpił w 7 meczach ekipy z Łotwy i pojawił się na torze 31 razy. Wygrał 10 biegów, drugie miejsce zajmował 8 razy, a trzecie 5. W 8 biegach nie zdobył punktów. Zdobył łącznie 5 1 punktów i bonus, co przełożyło się na średnią biegopunktową na poziomie 1,677.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz odsłoniła karty na sezon 2023

– Jestem szczęśliwy i dumny, że mogę kontynuować karierę w Daugavpils, ponieważ to właśnie ten klub we mnie uwierzył i dał mi szansę w polskiej 2 lidze. W klubie wszystko działa dobrze i nie dość, że mamy najwięcej kibiców w lidze to jeszcze są oni najlepsi. Czekam na starty przed nimi w 2023 roku – powiedział zawodnik dla klubowych mediów.

Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *