Żużel - Best Speedway Tv

Abramczyk Polonia Bydgoszcz odsłoniła karty na sezon 2023 | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Abramczyk Polonia Bydgoszcz odsłoniła karty na sezon 2023

Sparing Bydgoszczy

Abramczyk Polonia Bydgoszcz odsłoniła karty na sezon 2023

Abramczyk Polonia Bydgoszcz podała skład który w sezonie 2023 będzie rywalizował w eWinner 1 Lidze. W ekipie “Gryfów” znalazło się kilku dobrze znanych zawodników, a sama ekipa została porządnie wzmocniona. W sezonie 2023 o miejsce w składzie będzie rywalizowało dwunastu zawodników, w tym siedmiu seniorów.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz w sezonie 2022 była zdecydowanie najlepszą ekipą w całej lidze. W cuglach udało im się wygrać fazę zasadniczą i włodarze klubu z optymizmem podchodzili do fazy play-off. Wtedy zaczęły się jednak problemy, ponieważ najpierw kontuzji nabawił się Wiktor Przyjemski, a następnie makabryczny upadek przytrafił się Adrianowi Miedzińskiemu. To spowodowało, że ekipa z Bydgoszczy rywalizację w sezonie 2022 zakończyła na etapie półfinałów.

Nie dziwi zatem fakt, że skład na sezon 2023 dość znacząco się zmienił. W drużynie nie będą startowali przede wszystkim wspomniany wyżej Adrian Miedziński oraz Matej Žagar. Ich miejsce zajęli jednak inni klasowi zawodnicy, a ekipa z Bydgoszczy wzmocniła się między innymi zawodnikiem z PGE Ekstraligi. Do klubu wracają Andreas Lyager oraz David Bellego, którzy w barwach “Gryfów” prezentowali się niezwykle dobrze.

Niels Kristian Iversen na dłużej w Orle Łódź

Abramczyk Polonia Bydgoszcz w przyszłym sezonie ma ponownie włączyć się o awans do PGE Ekstraligi. Obecny skład niewątpliwie pozwala sądzić, że “Gryfy” będą obok ekip z Zielonej Góry i Ostrowa Wielkopolskiego będą jednym z głównych faworytów do awansu.

Skład Abramczyk Polonii Bydgoszcz na sezon 2023.

Seniorzy:
Kenneth Bjerre
David Bellego
Andreas Lyager
Daniel Jeleniewski
Benjamin Basso
Szymon Szlauderbach
Olegs Mihailovs

Juniorzy:
Wiktor Przyjemski
Olivier Buszkiewicz
Bartosz Głogowski
Bartosz Nowak
Hubert Gąsior

Reklamy

Licencja 250cc:
Emil Maroszek
Maksymilian Pawełczak
Adam Putkowski

Sztab szkoleniowy:
Jacek Woźniak – trener
Krzysztof Kanclerz – manager

Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Abramczyk Polonia Bydgoszcz odsłoniła karty na sezon 2023

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×