Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Abramczyk Polonia Bydgoszcz odsłoniła karty na sezon 2023

Sparing Bydgoszczy

Autor: Sebastian Krauz

Abramczyk Polonia Bydgoszcz odsłoniła karty na sezon 2023

Abramczyk Polonia Bydgoszcz podała skład który w sezonie 2023 będzie rywalizował w eWinner 1 Lidze. W ekipie „Gryfów” znalazło się kilku dobrze znanych zawodników, a sama ekipa została porządnie wzmocniona. W sezonie 2023 o miejsce w składzie będzie rywalizowało dwunastu zawodników, w tym siedmiu seniorów.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz w sezonie 2022 była zdecydowanie najlepszą ekipą w całej lidze. W cuglach udało im się wygrać fazę zasadniczą i włodarze klubu z optymizmem podchodzili do fazy play-off. Wtedy zaczęły się jednak problemy, ponieważ najpierw kontuzji nabawił się Wiktor Przyjemski, a następnie makabryczny upadek przytrafił się Adrianowi Miedzińskiemu. To spowodowało, że ekipa z Bydgoszczy rywalizację w sezonie 2022 zakończyła na etapie półfinałów.

Nie dziwi zatem fakt, że skład na sezon 2023 dość znacząco się zmienił. W drużynie nie będą startowali przede wszystkim wspomniany wyżej Adrian Miedziński oraz Matej Žagar. Ich miejsce zajęli jednak inni klasowi zawodnicy, a ekipa z Bydgoszczy wzmocniła się między innymi zawodnikiem z PGE Ekstraligi. Do klubu wracają Andreas Lyager oraz David Bellego, którzy w barwach „Gryfów” prezentowali się niezwykle dobrze.

Niels Kristian Iversen na dłużej w Orle Łódź

Abramczyk Polonia Bydgoszcz w przyszłym sezonie ma ponownie włączyć się o awans do PGE Ekstraligi. Obecny skład niewątpliwie pozwala sądzić, że „Gryfy” będą obok ekip z Zielonej Góry i Ostrowa Wielkopolskiego będą jednym z głównych faworytów do awansu.

Skład Abramczyk Polonii Bydgoszcz na sezon 2023.

Seniorzy:
Kenneth Bjerre
David Bellego
Andreas Lyager
Daniel Jeleniewski
Benjamin Basso
Szymon Szlauderbach
Olegs Mihailovs

Juniorzy:
Wiktor Przyjemski
Olivier Buszkiewicz
Bartosz Głogowski
Bartosz Nowak
Hubert Gąsior

Licencja 250cc:
Emil Maroszek
Maksymilian Pawełczak
Adam Putkowski

Sztab szkoleniowy:
Jacek Woźniak – trener
Krzysztof Kanclerz – manager

Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Abramczyk Polonia Bydgoszcz odsłoniła karty na sezon 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *