Żużel - Best Speedway Tv

Kenneth Hansen: "Moje ciało czuje się już dobrze, jestem silny i gotowy do walki w nowym sezonie" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Kenneth Hansen

Kenneth Hansen: „Moje ciało czuje się już dobrze, jestem silny i gotowy do walki w nowym sezonie”

Kenneth Hansen: „Moje ciało czuje się już dobrze, jestem silny i gotowy do walki w nowym sezonie”

Kenneth Hansen po całkiem udanym, chociaż trudnym ze względu na liczne urazy, sezonie 2022 przedłużył kontrakt z Unią Tarnów i w sezonie 2023 ma być kluczową postacią w ekipie „Jaskółek”. Zawodnik w rozmowie z klubowymi mediami opowiedział o przygotowaniach do nadchodzącego sezonu, trudach minionego roku oraz odpoczynku od żużla.

Miniony sezon dla 35-latka niezwykle trudny, ponieważ nabawił się on kilku kontuzji, które nie pozwoliły mu wystąpić we wszystkich meczach ligowych. Wystąpił on w łącznie w 8 meczach ligowych i pojawił się 43 razy na torze. Wygrał 11 biegów, 8 razy był drugi, 13 razy trzeci a w 11 biegach nie zdobył punktów. Uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,581 oraz meczową na poziomie 7,75.

Kenneth Hansen jest także ważną postacią dla Unii, ponieważ to on pomógł w sprowadzeniu Williama Drejera do Tarnowa, który był ważnym ogniwem tej ekipy. Po zakończeniu sezonu, pomógł również Patrykowi Rolnickiemu i Piotrowi Pióro w zorganizowaniu startów w lidze duńskiej. W rozmowie z klubowymi mediami opowiedział o przygotowaniach do nadchodzącego sezonu, trudach minionego roku oraz odpoczynku od żużla.

Trener o transferze Oskara Fajfera do Stali Gorzów!

Na wstępie zawodnik opowiedział o tym, jak spędził święta i jak odpoczywa od żużla po trudach minionego sezonu. Zawodnik podkreślił jednak, że praktycznie codziennie trenuje.

– Zima mija bardzo przyjemnie. Mamy sporo czasu na relaks. Za nami piękne święta oraz uroczy nowy rok. Pojeździliśmy trochę na nartach we Francji i w Austrii. Oczywiście trenuję praktycznie codziennie. Biegam, pracuję nad siłą i wykonuję też sporo ćwiczeń na gibkość i elastyczność – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami Kenneth Hansen.

Zawodnik opowiedział także o kontuzjach, które w ostatnich sezonach mocno mu dokuczały i w sezonie 2022 pozwoliły na odjechanie tylko ośmiu meczów w rozgrywkach 2 Ligi Żużlowe.

Reklamy

– Generalnie to za mną jest kilka ciężkich sezonów pod tym względem. Na szczęście to wszystko jest już za mną i mogę skupić się na tym, co nadchodzi. Moje ciało czuje się już dobrze, jestem silny i gotowy do walki w nowym sezonie – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami Kenneth Hansen.

Wyjazd do Finlandii i kto będzie kapitanem Stali Gorzów?

Hansen uchodzi za niezwykle rodzinnego i przyjaznego żużlowca. To on pomógł znaleźć Patrykowi Rolnickiemu i Piotrowi Pióro kluby w lidze duńskiej.

– W mojej naturze zawsze było to, żeby pomagać przyjaciołom, jeśli tylko mogę to zrobić. Ubiegły sezon w Polsce był krótki, szybko skończyliśmy jazdę, więc zaprosiłem chłopaków do Danii i Szwecji. Mogli dzięki temu pojeździć trochę dłużej i zdobyć cenne doświadczenie – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami Kenneth Hansen.

Zawodnik na koniec zaznaczył, że jest optymistą przed startem sezonu 2023 i uważa, że klub z Tarnowa ma fajną i zbilansowaną drużynę która w tym roku może powalczyć w 2 Lidze Żużlowej.

Fot. Paweł Wilczyński

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘC

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×