Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Kacper Tkocz o możliwej rywalizacji na pozycji juniorskiej w składzie ROW-u: „stanąłbym na rzęsach, żeby być od niego lepszym”

Kacper Tkocz o możliwej rywalizacji na pozycji juniorskiej w składzie ROW-u: „stanąłbym na rzęsach, żeby być od niego lepszym”
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Paweł Płóciniak

Kacper Tkocz o możliwej rywalizacji na pozycji juniorskich w składzie ROW-u: „stanąłbym na rzęsach, żeby być od niego lepszym”

Przed Kacprem Tkoczem czwarty sezon w barwach rybnickiego ROW-u, w którym najprawdopodobniej nie będzie miał pewnego miejsca w składzie. Krążą plotki, że zespół „Rekinów” ma wzmocnić jeden z młodzieżowców Fogo Unii Leszno co będzie oznaczało walkę o skład meczowy na treningach w Rybniku.

Kacper Tkocz w sezonie 2023 odjechał 66 wyścigów w 20 spotkaniach, notując na swoim koncie 31 punktów oraz dwa bonusy. W swoim ostatnim biegu sezonu pokonał jednego z najlepszych zawodników sezonu 2023 na zapleczu PGE Ekstraligi, czyli Przemysława Pawlickiego. Jak sam mówi, rywalizacja z seniorami u niego wychodzi lepiej niż bieg juniorski, ponieważ jest to pierwszy bieg w zawodach i nie wiadomo jak dobrze ustawić motocykl.

– Sam nie wiem, od czego to zależy. U mnie to czasami lepiej wygląda w rywalizacji z tymi najbardziej doświadczonymi zawodnikami. Za to z juniorami mam kłopoty. Może dlatego, że pierwszy bieg, to trochę randka w ciemno. Dopiero po nim człowiek zbiera doświadczenia i wie, jakie przełożenia ustawić na drugi wyścig. – przyznaje Kacper Tkocz

Jak sam powiedział, Kacper Tkocz z zawodu jest mechanikiem, znajomość motocykla żużlowego powinna pomóc w czuciu sprzętu czy tak jest powiedział o tym dla row.rybnik.com.pl

Jestem z tych, co czują. Potrafię powiedzieć mechanikom, co jest grane i co trzeba zmienić, żeby poprawić prędkość motocykla. Nie znaczy to jednak, że pozjadałem już wszystkie rozumy. Jeszcze wiele muszę się nauczyć.

Dużo mówi się o tym, że do drużyny z Rybnika dołączy nowy junior z Fogo Unii Leszno. Jeśli tak się stanie, to będzie, to oznaczać rywalizację o miejsce w zespole na pozycjach pod numerami 6-7 lub 14-15. Na ten moment dwójką podstawowych juniorów w ROW-ie Rybnik są Paweł Trześniewski oraz Kacper Tkocz.

– Jakby przyszedł, to byłaby wielka konkurencja dla mnie. I stanąłbym na rzęsach, żeby być od niego lepszym, żeby zasłużyć na miejsce w składzie. Każdy z juniorów ROW-u to zrobi. Ten nowy junior, to będzie dla nas wielka mobilizacja. – powiedział Kacper Tkocz o możliwej rywalizacji o miejsce składzie.

Finaliści poprzedniego sezonu ROW Rybnik w listopadowym okienku wzmocnił się o cztery nowe nazwiska. Do drużyny dołączyło dwóch zawodników zagranicznych Rohan Tungate oraz mający występować na pozycji U24 Norick Blodorn. Także ROW zasiliła dwójka krajowych seniorów doświadczonych już w awansach do PGE Ekstraligi Grzegorz Walasek i Jakub Jamróg.

-Myślę, że powinniśmy wejść do finału. Awans może być, ale nie musi. Liga się zmieniła. Jest prawie, jak Ekstraliga. Wiele drużyn ma mocne składy i duże aspiracje. Chciałbym jednak wejść z ROW-em do Ekstraligi, to byłoby coś. – Kacper Tkocz dla klubowej strony ocenił szansę ROW-u na awans do PGE Ekstraligi

Kacper Tkocz
Fot. Arkadiusz Siwek
Kacper Tkocz
Fot. Arkadiusz Siwek

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *