Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Speedway 2. Ekstraliga

Jerzy Kanclerz o celach, oczekiwaniach, wyciągniętych wnioskach, kadrze i budżecie Abramczyk Polonii Bydgoszcz

Jerzy Kanclerz

Autor: Wojciech Kamiński

Jerzy Kanclerz o celach, oczekiwaniach, wyciągniętych wnioskach, kadrze i budżecie Abramczyk Polonii Bydgoszcz

Jerzy Kanclerz na łamach Gazety Pomorskiej udzielił wywiadu, w którym opowiedział o celach, oczekiwaniach, wyciągniętych wnioskach, kadrze i budżecie Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

119936862 4719949028023065 7455787248842950745 n

Na pytanie o to czy za rok bydgoszczanie będą się ścigać w PGE Ekstralidze odpowiedział – “Chciałbym na to pytanie odpowiedzieć twierdząco, ale sport – wiadomo – jest nieprzewidywalny.” Prezes dodał także, że oprócz Polonii jest jeszcze siedem drużyn, które chcą awansować, tylko nie wszyscy mówią o tym tak otwarcie. Jako potencjalnych faworytów ligi obok “Gryfów” wymienia Falubaz Zielona Góra i Cellfast Wilki Krosno, jednak podkreśla, że na układ sił może wpłynąć chociażby kontuzja jednego z kluczowych zawodników w każdej z drużyn.

W kolejnej części Jerzy Kanclerz opowiedział o wnioskach wyciągniętych z poprzedniego sezonu. Podstawowym zagadnieniem okazało się zabezpieczenie kadry zespołu. W sezonie 2021 Polonia w wielu meczach startowała bez swoich kluczowych zawodników, kontuzjowani byli David Bellego, Grzegorz Zengota, urazu nabawił się także Adrian Gała.

Zabezpieczyliśmy się bardziej kadrowo. Teraz, w sytuacji, gdy współpraca z Romanem Lachbaumem jest zawieszona, jest w rezerwie Oleg Michaiłow. Wzmocniliśmy drużynę zawodnikami z ekstraligowym doświadczeniem, co powinno przełożyć się na wynik.

Od nowych zawodników sternik bydgoskiego klubu wymaga przede wszystkim zaangażowania, od zawodników, którzy mają doświadczenie w ekstralidze oczekuje również odpowiednio wysokiego poziomu. Jak wspomina, w zespole jest kilka mocnych charakterów, jednak wszystko wskazuje na to, że zawodnicy będą tworzyć zgrany team.

Reklamy

W kwestii motywacji nie powinno być problemów, ponieważ:

“Kontrakty są tak zbudowane, by motywować każdego do osiągania jak najlepszych wyników. Dobre pieniądze są do podniesienia z toru.”

Ważną rolę do odegrania w tym roku będą mieli juniorzy bydgoskiej Polonii. Największe nadzieje pokładane są w wychowanku, Wiktorze Przyjemskim, który wiąże swoją przyszłość z Polonią Bydgoszcz, a awans może zapobiec chęci odejścia Wiktora do zespołu Ekstraligowego. Problemem w zeszłym sezonie była pozycja drugiego juniora, na tegoroczne rozgrywki zakontraktowany został Przemysław Konieczny z Unii Tarnów.

“Wszyscy liczymy na jego dobre występy Wiktora i to, że razem z Przemkiem Koniecznym będą stanowili mocną parę. Jednocześnie nie nakładajmy na tych młodych chłopaków takiej samej presji, jak na doświadczonych seniorów.”

Na koniec padło pytanie czy budżet jest zbudowany tak samo jak drużyna – z myślą o awansie.

“Nasz budżet to 4,5 miliona. To dużo, ale jeśli chcieliśmy mieć zawodników z ekstraligową przeszłością i włączyć do walki o awans, musieliśmy liczyć się z wydatkami. Do ekstraligi oczywiście nie ma co się równać, bo tam budżet na poziomie 12-13 milionów jest normą.”

Źródło: pomorska.pl

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×