Żużel - Best Speedway Tv

Czy diabły z Landshut zaskoczą faworyta ligi? Trans MF Landshut Devils vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz [ZAPOWIEDŹ] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czy diabły z Landshut zaskoczą faworyta ligi? Trans MF Landshut Devils vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz [ZAPOWIEDŹ]

Landshut Devils

Czy diabły z Landshut zaskoczą faworyta ligi? Trans MF Landshut Devils vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz [ZAPOWIEDŹ]

W poniedziałek 11 kwietnia, o godzinie 18:00 w 1. kolejce eWinner 1. Ligi Żużlowej, drużyna Trans MF Landshut Devils podejmie na swoim torze Abramczyk Polonię Bydgoszcz. W poniedziałkowym spotkaniu spotkają się beniaminek ligi i jeden z głównych kandydatów do jej wygrania. Wskazanie faworyta tych zawodów nie jest wcale oczywiste. Gospodarze pomimo tego, że nie trenowali na swoim torze będą mieli z pewnością jego atut, z uwagi na to, że tor w Landshut jest miejscem gdzie zawodnicy z Bydgoszczy nie mieli zbyt wielu okazji do startów.

Landshut Devils

Manager Sławomir Kryjom poinformował w czwartek, że tor został przykryty folią i jest gotowy na prognozowane na weekend opady deszczu. Niestety przykrycie toru nie spełni swojej funkcji, ogromny huragan jaki miał miejsce w Landshut zniszczył cały wysiłek miejscowych działaczy. Pozytywem jest to, że zmieniły się prognozy pogody i na dzień przed meczem – niedzielę, prognozowane są tylko przelotne opady deszczu, a w poniedziałek nie ma już spaść z nieba ani jedna kropelka.

W drużynie z Bydgoszczy doszło do wielu zmian kadrowych, ze składu sezonu 2021 zostali tylko Daniel Jeleniewski i Wiktor Przyjemski. Nikt w mieście nad Brdą nie ukrywa, że Polonia w tym roku celuje w awans do PGE Ekstraligi i właśnie w dlatego zostali zakontraktowani tacy zawodnicy jak Kenneth Bjerre, Matej Zagar czy Adrian Miedziński. W zespole “Diabłów” trzon drużyny z zeszłego roku został utrzymany, dalej o sile zespołu będą stanowić Kai Huckenbeck, Martin Smolinski i Dimitri Berge, dużym zaskoczeniem a zarazem wzmocnieniem wydaje się być zakontraktowanie Madsa Hansena, o którego angaż zabiegało kilka innych klubów. W formacji juniorskiej obok Norick Bloodorna będzie startował Erik Bachluber, który przyszedł z Wolfe Wittstock.

Awizowane składy:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1. Kenneth Bjerre
2. Daniel Jeleniewski
3. Matej Žagar
4. Olegs Mihailovs
5. Adrian Miedziński
6. Wiktor Przyjemski
7. Przemysław Konieczny

Trans MF Devils Landshut
9. Kai Huckenbeck
10. Martin Smolinski
11. Eric Riss
12. Mads Hansen
13. Dimitri Bergé
14. Erik Bachhuber
15. Norick Blodorn

Data zawodów: poniedziałek 11 kwietnia 2022, godzina rozpoczęcia: 18:00

Stadion: OneSolar-Arena Landshut Ellermuhle

fot. Sonia Kaps

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×