Żużel - Best Speedway Tv

Jeleniewski najsłabszym ogniwem na sezon 2023? Ostatni rok Przyjemskiego w Bydgoszczy? | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jeleniewski najsłabszym ogniwem na sezon 2023? Ostatni rok Przyjemskiego w Bydgoszczy?

sezon 2023

Jeleniewski najsłabszym ogniwem na sezon 2023? Ostatni rok Przyjemskiego w Bydgoszczy?

W sezonie 2022 drużyna Abramczyk Polonia Bydgoszcz była bardzo bliska awansu do PGE Ekstraligi. Niejednokrotnie stawiani w roli faworytów, w fazie play off zderzyli się ze ścianą. W wyniku czego w przyszłym roku ponownie będą walczyć w eWinner 1. Lidze o dołączenie do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Jednakże, jak wynika z opinii eksperta żużlowego, Jacka Gajewskiego, w sezonie 2023 Bydgoszczanie będą toczyli bój o podwójną stawkę. Wiele osób bowiem przypuszcza, iż brak awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej będzie jednoznaczny z odejściem bardzo dobrze rozwijającego się juniora bydgoskich Gryfów – Wiktora Przyjemskiego.

17-latek w tym roku bez wątpienia zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Ze średnią biegopunktową równą 2,200 uplasował się na szóstej pozycji w klasyfikacji eWinner 1. Ligi, co czyni go jednocześnie jedynym juniorem w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników na tym poziomie rozgrywkowym. W połowie z 75 odjechanych w tym sezonie biegów przywoził dla swojej drużyny trzy oczka.

Jacek Gajewski w trakcie rozmowy na kanale PZMtv podkreślał, że już sam fakt zatrzymania świetnie rokującego juniora na sezon 2023, jest dla zespołu Abramczyk Polonii Bydgoszcz dużym plusem. Dodatkowo w kontekście walki Gryfów o wejście do PGE Ekstraligi, eksperta nie przekonują zawodnicy na pozycji U24. Podobnie jak Jacek Frątczak, Gajewski za spory pozytyw uznał zakontraktowanie na przyszły rok francuskiego żużlowca – Davida Bellego.

Wątpliwości Jacka Gajewskiego budzi również pozostawienie w bydgoskim składzie seniora – Daniela Jeleniewskiego. Nie jest on bowiem nie tylko pewien czy popularny Jeleń, jest w stanie osiągnąć jeszcze lepsze wyniki, ale jednocześnie przypuszcza, iż doświadczony senior może wręcz przesądzić o tym, że Abramczyk Polonia Bydgoszcz nie będzie w stanie osiągnąć założony na sezon 2023 celów.

Fakt, że Jeleniewski w tym roku nie zaprezentował na pierwszoligowych owalach nic nadzwyczajnego. Przeciętne wyniki pozwoliły mu na zajęcie 33 pozycji w klasyfikacji generalnej eWinner 1. Ligi. Odjechał on o cztery biegi więcej niż Wiktor Przyjemski, jednakże jako pierwszy na mecie meldował się jedynie piętnaście razy. Chociaż wiadomo, że każdy punkt się liczy, to jednak wszyscy zarówno fani, jak i znawcy czarnego sportu wiedzą, że piętnaście trójek w ciągu całego sezonu nie należy do wybitnych seniorskich osiągnięć.

Reklamy

Abramczyk Polonia Bydgoszcz jak większość drużyn ma swoje mocne i słabe strony, ale o tym które z nich przeważą dowiemy się niestety dopiero na wiosnę.

fot. Sonia Kaps

ODWIEDŹ MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×