Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Jeden z ojców sukcesu Falubazu zadowolony po powrocie do PGE Ekstraligi

Piotr Protasiewicz
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Jeden z ojców sukcesu Falubazu zadowolony po powrocie do PGE Ekstraligi

Falubaz Zielona Góra awansował do PGE Ekstraligi po 2 latach nieobecności. W niedzielnym finale 1. Ligi Żużlowej zielonogórzanie pewnie zwyciężyli z ROW-em Rybnik, gromiąc ich wynikiem aż 58 do 32. Nastroje już przed meczem w obozie gospodarzy były znakomite, a wiadomość o awansie spotęgowała wszechobecną na stadionie radość.

Po tym, jak zwycięstwo w dwumeczu było już pewne, a wśród zielonogórzan można było już ogłosić, że nic nie zabierze im już tego awansu, wywiadu dla Canal+ udzielił Piotr Protasiewicz, dyrektor sportowy Falubazu. Legendarny zawodnik cieszył się z realizacji postawionego przed nimi celu, zaprzeczając jednak temu, że był to sukces, gdyż jak sam powiedział, na takie przyjdzie jeszcze czas w PGE Ekstralidze.

Cieszymy się, bo jest to realizacja celu. Nie jest to sukces, bo mam nadzieję, że sukcesy przed Falubazem dopiero nadejdą za jakieś tam może 2-3 lata. Ale tak udało się zrealizować cel, który drugi rok z rzędu w kuluarach się gdzieś tam mówiło, że faworytami jesteśmy, ale wszyscy wiemy, jak to się skończyło w zeszłym roku. W tym roku nie pozostawiliśmy złudzeń, zawodnicy nie pozostawili złudzeń, jadą świetnie, także ta moja praca w parkingu była bardzo przyjemna – mówił Piotr Protasiewicz dla Canal+.

Falubaz Zielona Góra zakończył sezon jako niepokonany zespół, co tylko pokazuje, jak bardzo zdominowali oni tegoroczne rozgrywki 1. Ligi Żużlowej. Teraz przed nimi stoi już większe wyzwanie, czyli PGE Ekstraliga. Na pewno nie będzie tak spektakularnie jak w lidze niżej, jednak Falubaz przy dobrej dyspozycji zawodników może pokusić się o utrzymanie w rozgrywkach, a być może nawet fazę play-off.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *