Jaskółki vs Żurawie, czyli zaległy żużlowy zlot w 2. Lidze Żużlowej – zapowiedź
Już w ten czwartek 20.04 o godz. 18:00 na Stadionie Miejskim Jaskółcze Gniazdo w Tarnowie odbędzie się zaległe spotkanie fazy zasadniczej w 2. Lidze Żużlowej. Grupa Azoty Unia Tarnów, a więc Jaskółki podejmą na domowym torze Texom Stal Rzeszów – Żurawie.
Czwartkowe spotkanie jest przełożonym meczem 1. kolejki z 8 kwietnia. Gospodarze poprzedni sezon zakończyli na przedostatnim miejscu tabeli. W czwartek na domowym owalu podejmą oni tych, którzy w ubiegłorocznej klasyfikacji 2. Ligi Żużlowej wyprzedzili ich tylko o jedną pozycję.
Obie drużyny mają za sobą jedno ligowe spotkanie. Grupa Azoty Unia Tarnów nieznacznie przegrała na wyjeździe w Opolu 46:44, natomiast Texom Stal Rzeszów rozbiła na własnym torze Enea Polonie Piła. W Opolu ze słabszej strony pokazał się Oskar Bober, którego w czwartkowe popołudnie zastąpi Kenneth Hansen, W rzeszowskiej drużynie nie zobaczymy z kolei żadnych zmian na pozycjach seniorskich po tym, jak każdy z piątki seniorów wykręcił świetny wynik w starciu z Pilanami.
Drobne Jaskółki czy smukłe Żurawie? O tym przekonamy się już dzisiaj.
Fanów czarnego sportu zapraszamy na stadion przy ul. Zbylitowskiej 3 w Tarnowie oraz przed telewizory do Canal+ Sport 5 i Canal+ Online. Początek transmisji o godzinie 17:50 – studio, początek meczu godz. 18:00.
Awizowane składy:
Unia Tarnów:
9. Kenneth Hansen
10. Ernest Koza
11. Matic Ivacic
12. Piotr Pióro
13. Rene Bach
14. Mateusz Gzyl
15. William Drejer
Texom Stal Rzeszów:
1. Marcin Nowak
2. Peter Kildemand
3. Rafał Karczmarz
4. Kevin Woelbert
5. Jacob Thorssell
6. Mateusz Majcher
7.
MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE!
fot. Paweł Wilczyński
- Francis Gusts i Oskar Fajfer z kontuzjami?
- Liga szwedzka na żużlu. Maksym(alny) Drabik, urazy Gustsa i Fajfera [RELACJA]
- 19 lat temu zmarł Rafał Kurmański…
- Żużel. Kapitalne ściganie we Wrocławiu i Częstochowie! Za nami 7 runda U24 Ekstraligi [RELACJA]
- Żużel. Trener po meczu Stal – Unia: Trzeba szybko wyciągać wnioski