Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Jarosław Hampel o motywacji, Reprezentacji Polski i Grand Prix na żużlu

Jarosław Hampel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Redakcja

Jarosław Hampel o motywacji, Reprezentacji Polski i Grand Prix na żużlu

Jarosław Hampel, podzielił się swoimi spostrzeżeniami i planami na nadchodzący sezon żużlowy w rozmowie dla Tygodnika Żużlowego na temat jego odrodzenia, motywacji oraz ewentualnego udziału w Grand Prix w Warszawie.

Hampel zaczął od podkreślenia, że każde powołanie do reprezentacji Polski jest dla niego ogromnym wyróżnieniem i motywacją. Opowiada o niedawno zakończonym zgrupowaniu na Malcie, gdzie uczestniczył w przygotowaniach razem z najlepszymi zawodnikami na świecie. Podkreśla, że bycie częścią tej grupy jest dla niego nobilitacją i zaszczytem.

„Cały czas jest to nobilitacja, wielkie wyróżnienie i motywacja. Jest to dla każdego zawodnika wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Każde powołanie do reprezentacji sprawia mi ogromną radość. Jest to dla mnie ogromna motywacja, aby zrobić wszystko, by ponownie być razem z najlepszymi” – mówi Hampel

Zapytany o ewentualne powołanie do Grand Prix, Hampel odpowiada, że chciałby tam wystąpić, ale póki co nikt się z nim jeszcze nie kontaktował. Podkreśla, że cierpliwie czeka na taką szansę i byłby gotów podjąć to wyzwanie. Hampel jest realistyczny. Nie odczuwa ciśnienia ani presji przed Grand Prix w Warszawie. Betonuje, że najpierw chce sprawdzić swoją formę na torze, zanim podejmie decyzję o udziale w zawodach.

-„Ja jestem realistą, twardo stąpam po ziemi i najpierw trzeba sprawdzić, jak ja się prezentuję na torze. Fizycznie czuję się naprawdę bardzo dobrze, ale dochodzą czynniki sprzętowe i wiele innych” – komentuje Hampel.

Na pytanie o sprzęt na nadchodzący sezon, Hampel potwierdza, że silniki od Flemminga Graversena będą nadal bazą ich działań. Podkreśla dobre relacje i kontakt z Graversenem oraz pewne rozwiązania testowane pod koniec poprzedniego sezonu. – „Baza, na której będziemy pracować, już jest zrobiona. Mam dobre relacje i kontakt z Flemmingiem i liczę, że sprzętowo też będzie to poukładane odpowiednio” – dodaje.

Podsumowując Jarosław Hampel wydaje się być zmotywowany i gotowy na wyzwania sezonu 2024. Jego optymizm co do udziału w Grand Prix jest widoczny, ale jednocześnie zachowuje zdrowy realizm w podejściu do swojej formy i sprzętu. Czekamy z niecierpliwością na kolejne emocje, jakie przyniesie ten sezon żużlowy.

Jarosław Hampel
Fot. Kazimierz Kożuch
Kryterium Asów
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *