Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Jest na najlepszej drodze, aby zdobyć tytuł mistrza świata. „Jestem w stanie to osiągnąć”

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Bartosz Glapiak

Żużel. Jest na najlepszej drodze, aby zdobyć tytuł mistrza świata. „Jestem w stanie to osiągnąć”

Jest na najlepszej drodze, aby zdobyć tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. Damian Ratajczak w minionym sezonie świętował swój dotychczasowy największy sukces w karierze. Wychowanek Fogo Unii Leszno sięgnął po srebrny medal w cyklu SGP2. Czy kolejnym krokiem będzie zatem złoto?

Spokojna głowa przede wszystkim

Lider formacji juniorskiej leszczyńskich Byków był gościem magazynu na kanale Best Speedway Tv. Przyznał w nim, że jest jeszcze sporo do zrobienia, aby zdobyć upragnione dla każdego juniora trofeum. Podczas rozmowy zapytaliśmy zawodnika o kwestię nastawienia do walki o mistrzostwo świata w nadchodzącym sezonie.

– Na spokojnie do tego podchodzę, mam jeszcze trzy lata wieku juniora. Jak ogarnę starty to myślę, że będę miał większe szanse na to. Nie jest powiedziane, że stanie się to w tym roku, bo nie wiemy co sezon przyniesie. Wiadomo, że moje cele to gdzieś pierwsza „trójka” w zawodach mistrzostw Polski czy mistrzostw świata, ale najpierw się trzeba do nich dostać i to jest najważniejsze – powiedział Damian Ratajczak.

Damian Ratajczak: „Zrobię wszystko, co mogę”

Wiele już zostało powiedziane w kontekście jego potencjalnych największych rywali. W ubiegłym roku w cyklu SGP2 musiał uznać tylko wyższość Mateusza Cierniaka, który po sezonie ukończył wiek juniora. Do sezonu i walki o mistrzostwo pozostaje jeszcze jednak długa droga. – Najważniejszą rzeczą na ten moment są treningi. Mam trzy lata na to, też powtarzałem to w wielu wywiadach, bo dużo było pytań o to, czy jak Bartek Kowalski i Mateusz Cierniak ukończyli wiek juniora, to czy celuje w mistrza świata. Każdy z chłopaków tego chce, zaczynając trenować w szkółce. Każdy z nas ma takie marzenie i tak cel. Na pewno oddam serce na torze i zrobię wszystko, co mogę i będę w stanie, aby zostać tym mistrzem – oznajmił wychowanek leszczyńskiej Unii.

– Myślę, że jestem w stanie to osiągnąć, ale może być też tak, że ukończę wiek juniora i nie będzie mistrza świata. Świat nie zawali, bo to tylko sport i występują różne scenariusze – dodał Damian Ratajczak.

Damian ratajczak
Fot. Paweł Wilczyński
żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *