Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Odbiorą Grand Prix Toruniowi? Mąż Marianny Schreiber, obiecuje, że to się zmieni i wielka impreza wróci do Bydgoszczy

żużel

Autor: Redakcja

Żużel. Odbiorą Grand Prix Toruniowi? Mąż Marianny Schreiber, obiecuje, że to się zmieni i wielka impreza wróci do Bydgoszczy

Łukasz Schreiber, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy, ogłosił swoje plany dotyczące przywrócenia do miasta imprez rangi Grand Prix na żużlu. Obecnie, miasta takie jak Warszawa, Gorzów Wlkp., Wrocław i Toruń są gospodarzami rund indywidualnych mistrzostw świata, ale Bydgoszcz chciałaby dołączyć do tego grona.

Schreiber podkreśla, że Bydgoszcz, jako jedno z największych miast Polski, powinna oferować nie tylko sprawną komunikację i brak korków, ale także atrakcje dla mieszkańców różnych grup wiekowych i zainteresowań. Jego celem jest przywrócenie wielkich wydarzeń, takich jak Międzynarodowy Festiwal Muzyki Filmowej czy Parada Superbohaterów, które miasto utraciło na rzecz Torunia.

Jednym z głównych priorytetów Schreibera jest również powrót żużlowego Grand Prix do Bydgoszczy. W przeszłości, miasto było gospodarzem 16 turniejów rangi indywidualnych mistrzostw świata, jednak ostatnia impreza tej skali odbyła się 26 kwietnia 2014 r. Schreiber planuje przywrócenie Grand Prix do miasta po zakończeniu renowacji obiektu Abramczyk Polonii, co ma nastąpić w ciągu kilku lat.

Chcemy tu jeszcze więcej turystów. Chcemy tu jeszcze więcej życia, jeszcze więcej atrakcji dla bydgoszczan, skierowanych do różnych pokoleń, skierowanych do różnych zainteresowań, do kibiców sportu— powiedział polityk podczas konferencji prasowej.

Polityk podkreślił, że wiele ważnych wydarzeń przeniosło się do Torunia, i chce przywrócić Bydgoszczy prestiż jako atrakcyjnego miejsca do zamieszkania. Jego głównym konkurentem w nadchodzących wyborach samorządowych będzie obecny prezydent miasta, 61-letni Rafał Bruski.

Ambitna Bydgoszcz, jako jedno z największych miast Polski, musi proponować nie tylko sprawną komunikację czy brak korków, ale musi też stać się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania – tak by bydgoszczanie mogli czuć dumę i prestiż. Dlatego proponujemy kilka wielkich wydarzeń, które naszym zdaniem powinny odbywać się w Bydgoszczy — ogłosił Schreiber

Należy także zauważyć, że Schreiber jest mężem Marianny Schreiber, która zdobyła popularność jako uczestniczka show „Top Model” i obecnie występuje w freak fightach jak FAME MMA i Clout MMA.

Gdzie oglądać
Fot. Marta Astachow
Transmisja żużla
Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *