Przejdź do treści
Aktualności

Janowski i Pawlicki wracają do kadry?!

Janowski i Pawlicki wracają do kadry?!

Autor: Małgorzata Olejniczak

Janowski i Pawlicki wracają do kadry?!

Gośćmi Pauliny Wiśniewskiej, w środowym Best Speedway Magazynie byli Marek Cieślak i Rafał Dobrucki, czyli obecny trener seniorskiej reprezentacji Polski i jego następca.

W trakcie magazynu Rafał Dobrucki zdradził, że po objęciu kadry narodowej pełnił będzie nie tylko funkcję trenera, ale będzie też odpowiedzialny za szereg innych spraw, związanych z reprezentacją. Odpowiadając na pytanie dotyczące możliwości łączenia pracy w kadrze z ewentualną pracą w klubie wyjaśnił: „Z prezesem Michałem Sikorą umówiłem się na więcej rzeczy, niż tylko kwestia prowadzenia kadry narodowej. Dodatkowe (poza kadrą) obowiązki są w tym momencie niemożliwe.”

Po czym dodał: „Kiedy uda się poukładać kilka spraw w kadrze i będą one prawidłowo biegły swoim torem, to temat powróci”.

W trakcie magazynu pojawiło się także pytanie o możliwość powrotu do kadry Macieja Janowskiego oraz Piotra Pawlickiego. Trener Dobrucki nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi a jedynie wyjaśnił, że „Na to pytanie odpowie trzynastego bądź szesnastego grudnia, kiedy ukaże się lista zawodników nominowanych do kadry na sezon 2021”. Rafał Dobrucki tym samym otworzył drzwi kadry przed Piotrem Pawlickim i Maciejem Janowskim, wskazując na możliwość wielkiego powrotu „zbuntowanych” zawodników do narodowej reprezentacji. Oficjalnie powinno to zostać ogłoszone w połowie grudnia.

Przypomnimy, że brak w kadrze „Pitera” i „Magica” związany był z aferą, która miała miejsce pod koniec zeszłego roku, gdy po pierwsze obaj wraz Przemysławem Pawlickim i Maksymem Drabikiem zrezygnowali z jazdy w turnieju o Złoty Kask, a po drugie przedstawiając zwolnienia lekarskie bez słowa rozmowy z trenerem Markiem Cieślakiem wymigali się od startu w meczu reprezentacji Polski z Resztą Świata. Z wypowiedzi trenera Dobruckiego wynika jednak, że Maciej Janowski i Piotr Pawlicki po okresie banicji powrócą do kadry narodowej.

Przekonamy się o tym najpóźniej 16 grudnia 2020 roku, który może, w pewnym sensie, okazać się przełomowym dla polskiego speedwaya. W tym dniu dowiemy się bowiem czy czołowi polscy żużlowcy wrócą do reprezentacji oraz jak będzie wyglądała praca trenera kadry narodowej w nowej formie, o której Rafał Dobrucki wspomniał w rozmowie z Pauliną Wiśniewską.

Cała rozmowa z Rafałem Dobruckim i Markiem Cieślakiem do obejrzenia na kanale Best Speedway TV.

fot. Natalia Gotter

baner mały psd
https://pl.pitstopdistribution.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *