Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak poznali się Państwo Huszcza?

Huszcza

Jak poznali się Państwo Huszcza?

Małgorzata Huszcza, żona Andrzeja Huszczy – legendy zielonogórskiego żużla, z okazji 65 urodzin swojego męża udzieliła wywiadu na łamach zuzel.falbuaz.com, w którym opowiedziała jak poznała swojego ukochanego, jak wyglądały początki znajomości i jaki Pan Andrzej jest teraz.

Jak się okazuje związek Państwa Huszcza nie jest przypadkowy, Pani Małgosia kiedy poznała swojego przyszłego męża pracowała w Polskim Związku Motorowym. Do spotkania doszło na Stadionie Śląskim w Chorzowie w 1978 roku przed zgrupowaniem mistrzostw świata par, jak dodaje Pani Małgorzata, Chorzów to były „jej tereny”. Ślub odbył się 16.02.1980, a poprawiny odbyły się na „Skałce” w Świętochłowicach. Dwa dni po złożeniu przysięgi małżeńskiej, Pan Andrzej wyjechał na zgrupowanie kadry do Fergany. Co ciekawe w Świętochłowicach jeździł wujek Pani Gosi – Paweł Waloszek, pojawił się nawet pomysł ściągnięcia Andrzeja Huszczy na Śląsk ale w jego sercu był tylko Falubaz.

Sylwetka Andrzeja Huszczy była znana Pani Gosi dzięki jej tacie, który był kibicem, działaczem i sędzią żużlowym.

thumb 78762 w 750x400 fill 1

„Szybko jak inni dostrzegł, że to talent, że ten Huszcza jest taki najlepszy, więc się jeździło po Polsce na Huszczę. Potem on się pojawił na stadionie w Chorzowie i nasza wspólna historia szybko się potoczyła.”

Na koniec Pani Małgorzata dodała, że Pan Andrzej jest świetnym mężem, ojcem i super dziadkiem, że tworzą fajną rodzinę i nic więcej poza zdrowiem już im nie potrzeba.

Przesyłamy najserdeczniejsze życzenia dla Pana Andrzeja, życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i spełnienia wszystkich marzeń. 100 lat Legendo!

fot. falubaz.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×