Żużel - Best Speedway Tv

Jak poznali się Państwo Huszcza? | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Huszcza

Jak poznali się Państwo Huszcza?

Jak poznali się Państwo Huszcza?

Małgorzata Huszcza, żona Andrzeja Huszczy – legendy zielonogórskiego żużla, z okazji 65 urodzin swojego męża udzieliła wywiadu na łamach zuzel.falbuaz.com, w którym opowiedziała jak poznała swojego ukochanego, jak wyglądały początki znajomości i jaki Pan Andrzej jest teraz.

Jak się okazuje związek Państwa Huszcza nie jest przypadkowy, Pani Małgosia kiedy poznała swojego przyszłego męża pracowała w Polskim Związku Motorowym. Do spotkania doszło na Stadionie Śląskim w Chorzowie w 1978 roku przed zgrupowaniem mistrzostw świata par, jak dodaje Pani Małgorzata, Chorzów to były „jej tereny”. Ślub odbył się 16.02.1980, a poprawiny odbyły się na „Skałce” w Świętochłowicach. Dwa dni po złożeniu przysięgi małżeńskiej, Pan Andrzej wyjechał na zgrupowanie kadry do Fergany. Co ciekawe w Świętochłowicach jeździł wujek Pani Gosi – Paweł Waloszek, pojawił się nawet pomysł ściągnięcia Andrzeja Huszczy na Śląsk ale w jego sercu był tylko Falubaz.

Sylwetka Andrzeja Huszczy była znana Pani Gosi dzięki jej tacie, który był kibicem, działaczem i sędzią żużlowym.

thumb 78762 w 750x400 fill 1

„Szybko jak inni dostrzegł, że to talent, że ten Huszcza jest taki najlepszy, więc się jeździło po Polsce na Huszczę. Potem on się pojawił na stadionie w Chorzowie i nasza wspólna historia szybko się potoczyła.”

Na koniec Pani Małgorzata dodała, że Pan Andrzej jest świetnym mężem, ojcem i super dziadkiem, że tworzą fajną rodzinę i nic więcej poza zdrowiem już im nie potrzeba.

Przesyłamy najserdeczniejsze życzenia dla Pana Andrzeja, życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i spełnienia wszystkich marzeń. 100 lat Legendo!

Reklamy

fot. falubaz.com

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×