Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Jak Mads Hansen sprawdziłby się w Ekstralidze? Ocenia go kolega z zespołu

Mads Hansen
Fot. Roman Biliński

Autor: Jakub Bielak

Jak Mads Hansen sprawdziłby się w Ekstralidze? Ocenia go kolega z zespołu

Mads Hansen jest niezwykle gorącym nazwiskiem na rynku transferowym. Nie jest tajemnicą, że Duńczyk jest kuszony przez Tauron Włókniarz Częstochowa, który szuka zastępstwa za Jakuba Miśkowiaka, który po sezonie najprawdopodobniej pożegna się z klubem. Młody Duńczyk ma być rozwiązaniem na pozycję U-24 na sezon 2024.

Poruszyliśmy ten temat w Magazynie Best Speedway TV, w którym gościliśmy Nicolaia Klindta. Kapitan Zdunek Wybrzeża Gdańsk otrzymał pytanie od jednego z widzów dotyczące tego, jakie są szanse na pozostanie jego młodszego rodaka w zespole.

Nie rozmawiałem z nim ostatnio, ale rozmawialiśmy, gdy widzieliśmy się po raz ostatni w Vojens. Powiedział, że jest bardzo szczęśliwy w Gdańsku, wie, że musi podjąć decyzję, czy iść do Ekstraligi. Oczywiście jest to dla niego ostatnia szansa jako dla zawodnika do lat 24. Czy pójdzie, czy nie, to nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo nie wiem. Musimy po prostu poczekać. – powiedział w naszym Magazynie Klindt.

34-letni żużlowiec chwilę później ocenił szanse Madsa Hansena, gdyby ten ostatecznie wylądował w PGE Ekstralidze. Nicolai jest pełen wiary w swojego kolegę, aczkolwiek doskonale wie, że bardzo trudno będzie mu błyszczeć na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

– Myślę, że sobie poradzi. Miał bardzo dobry sezon w Gdańsku. Jednak to jest inna liga. Na jego korzyść działa to, że jest dobry ze startu, a to jest ważny czynnik. Również można było zobaczyć, że był szybki w meczach wyjazdowych. Jednak czy będzie jednym z najlepszych – nie wiem, wątpię. Jednak jestem pewien, że może uzupełnić lukę po innych zawodnikach do lat 24.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV – NICOLAI KLINDT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *