Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Jak czuje się Bartosz Zmarzlik po upadku? Selekcjoner kadry zabrał głos

Bartosz Zmarzlik
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Jak czuje się Bartosz Zmarzlik po upadku? Selekcjoner kadry zabrał głos

Wczoraj rozpoczęło się tegoroczne Speedway of Nations. W pierwszym półfinale na torze zobaczyliśmy już Polaków, którzy stanęli do walki o awans do wielkiego finału. Bez zaskoczenia biało-czerwoni wywalczyli awans do sobotniego turnieju, ulegając jedynie reprezentacji Szwecji. Nie obyło się jednak bez drobnych problemów, a nieprzyjemnie wyglądający upadek zaliczył Bartosz Zmarzlik.

Lider polskiej ekipy i zarazem czterokrotny mistrz świata w biegu dziewiątym podczas starcia z reprezentacją Ukrainy zapoznał się z nawierzchnią owalu w Manchesterze. Na pierwszym łuku bardzo ciasno było pomiędzy Melnyczukiem, Janowskim i Lewiszynem. Ten ostatni został nieco wypchnięty i w następstwie tego wręcz ściął, jadącego po szerokiej Bartosza Zmarzlika.

Polak natychmiast podniósł się z toru i wrócił o własnych siłach do parkingu. Wydawało się, że czuje się on dobrze. Do końca zawodów nie pojawił się na torze, będąc zastępowanym przez Macieja Janowskiego, co mogło wzbudzić pewien niepokój. Sytuację lidera naszej drużyny w walce o złoto Speedway of Nations skomentował Rafał Dobrucki. Selekcjoner Żużlowej Reprezentacji Polski przyznał, że Zmarzlik po zawodach nie odczuwał dyskomfortu, ale dalsze decyzje dotyczące działań zostaną podjęte dzisiaj.

– Było trochę znaków zapytania przed tymi zawodami, teraz jest ich mniej. Bartek po upadku nie czuje się jakoś bardzo źle, ale jutro będziemy wiedzieć, jak to wygląda. Zawsze wszystko wychodzi na drugi dzień. Wtedy też podejmiemy decyzję, czy Bartek wróci do Polski na chwilę, czy nie wróci – mówił Dobrucki dla polskizuzel.pl.

Już w sobotę Polaków czeka walka w wielkim finale Speedway of Nations. Celem biało-czerwonych jest przełamanie niemocy w zmaganiach tego formatu i pierwsze złoto. Wiemy na pewno, że nasi reprezentanci zmierzą się z Brytyjczykami, Szwedami i Niemcami. Po dzisiejszym półfinale poznamy kolejne trzy drużyny, a więc całą stawkę uczestników najważniejszych zawodów tego tygodnia.

Motor Lublin
Fot. Paweł Wilczyński
MAAS 240623 19
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na YouTube – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *