Żużel - Best Speedway Tv: Najnowsze Aktualności i Wiadomości

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Jacek Woźniak o składzie i przewidywaniach na sezon 2022 Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Jacek Woźniak

Autor: Wojciech Kamiński

Jacek Woźniak o składzie i przewidywaniach na sezon 2022 Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Jacek Woźniak reprezentował barwy Polonii Bydgoszcz jako zawodnik w latach 1987-1992. W tym okresie z bydgoskim zespołem zdobył cztery medale, złoty, srebrny i dwa brązowe. Po karierze zawodniczej rozpoczął szkolenie młodzieży. Trener Jacek Woźniak prowadził już zespół Polonii w latach 2010 i 2013-2015. W 2010 Polonia zaliczyła spadek z Ekstraligi, podobnie miało to miejsce roku 2013, a w latach 14-15 zajmowała kolejno 5 i 4 miejsce w 1. Lidze.

“Skład został przebudowany bardzo mocno, na tą chwilę widzimy, że skład jest bardzo dobry jak na warunki pierwszej ligi.” – skwitował Jacek Woźniak.

Od takich słów trener Jacek Woźniak rozpoczął swoją wypowiedź dla klubowych mediów Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Podkreślił, że istotną rolę w zespole będą odgrywać nowi zawodnicy, czyli Matej Zagar, Kenneth Bjerre i Adrian Miedziński, którzy mogą pochwalić się dużym doświadczeniem ekstraligowym, co powinno przełożyć się na ich dobre wyniki. Jacek Woźniak przyznał także, że pozostała część drużyny prezentuje się bardzo dobrze, włącznie z formacją juniorską. Warto dodać, że do momentu 16 urodzin Wiktora Przyjemskiego, formacja młodzieżowa była najsłabszym punktem bydgoskiego zespołu.

Na pytanie o rywalizację z Falubazem Zielona Góra, trener dyplomatycznie przyznał, że nikogo nie lekceważy, każdy ma mocnych zawodników, a dopiero tor zweryfikuje moc każdej z drużyn.

“Znam się dobrze ze wszystkimi zawodnikami, trójka nowych zawodników może mnie bardziej kojarzyć z funkcji komisarza toru w Ekstralidze. Dzisiaj jestem w Bydgoszczy, w Polonii, w moim klubie. Tutaj się wychowałem od szkółki, przez zawodnika, do roli trenera. Postaram się zrobić wszystko aby w zespole była jak najlepsza atmosfera, co powinno przekładać się na dobre wyniki.” – stwierdza Jacek Woźniak na klubowej stronie Polonii Bydgoszcz.

Kończąc swoją myśl “nowy-stary” trener Polonii Bydgoszcz podkreślił, że kluczowa będzie współpraca między zawodnikami. Jednak nie będzie o to łatwo, ponieważ jak powiedział “na żużlu mamy wiele indywidualności”, a jego zadaniem jest zbudowanie z nich zgranego zespołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×