Żużel - Best Speedway Tv

Jacek Woźniak o składzie i przewidywaniach na sezon 2022 Abramczyk Polonii Bydgoszcz. | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jacek Woźniak o składzie i przewidywaniach na sezon 2022 Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Jacek Woźniak

Jacek Woźniak o składzie i przewidywaniach na sezon 2022 Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Jacek Woźniak reprezentował barwy Polonii Bydgoszcz jako zawodnik w latach 1987-1992. W tym okresie z bydgoskim zespołem zdobył cztery medale, złoty, srebrny i dwa brązowe. Po karierze zawodniczej rozpoczął szkolenie młodzieży. Trener Jacek Woźniak prowadził już zespół Polonii w latach 2010 i 2013-2015. W 2010 Polonia zaliczyła spadek z Ekstraligi, podobnie miało to miejsce roku 2013, a w latach 14-15 zajmowała kolejno 5 i 4 miejsce w 1. Lidze.

„Skład został przebudowany bardzo mocno, na tą chwilę widzimy, że skład jest bardzo dobry jak na warunki pierwszej ligi.” – skwitował Jacek Woźniak.

Reklamy

Od takich słów trener Jacek Woźniak rozpoczął swoją wypowiedź dla klubowych mediów Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Podkreślił, że istotną rolę w zespole będą odgrywać nowi zawodnicy, czyli Matej Zagar, Kenneth Bjerre i Adrian Miedziński, którzy mogą pochwalić się dużym doświadczeniem ekstraligowym, co powinno przełożyć się na ich dobre wyniki. Jacek Woźniak przyznał także, że pozostała część drużyny prezentuje się bardzo dobrze, włącznie z formacją juniorską. Warto dodać, że do momentu 16 urodzin Wiktora Przyjemskiego, formacja młodzieżowa była najsłabszym punktem bydgoskiego zespołu.

Na pytanie o rywalizację z Falubazem Zielona Góra, trener dyplomatycznie przyznał, że nikogo nie lekceważy, każdy ma mocnych zawodników, a dopiero tor zweryfikuje moc każdej z drużyn.

„Znam się dobrze ze wszystkimi zawodnikami, trójka nowych zawodników może mnie bardziej kojarzyć z funkcji komisarza toru w Ekstralidze. Dzisiaj jestem w Bydgoszczy, w Polonii, w moim klubie. Tutaj się wychowałem od szkółki, przez zawodnika, do roli trenera. Postaram się zrobić wszystko aby w zespole była jak najlepsza atmosfera, co powinno przekładać się na dobre wyniki.” – stwierdza Jacek Woźniak na klubowej stronie Polonii Bydgoszcz.

Kończąc swoją myśl „nowy-stary” trener Polonii Bydgoszcz podkreślił, że kluczowa będzie współpraca między zawodnikami. Jednak nie będzie o to łatwo, ponieważ jak powiedział „na żużlu mamy wiele indywidualności”, a jego zadaniem jest zbudowanie z nich zgranego zespołu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×