Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Metalkas 2. Ekstraliga

Konferencja Abramczyk Polonii Bydgoszcz

Polonii Bydgoszcz

Autor: Wojciech Kamiński

Oceń Wpis

Konferencja Abramczyk Polonii Bydgoszcz

Konferencja prasowa rozpoczęła się od symbolicznego przekazania przez Jerzego Kanclerza koszulki klubowej Prezydentowi Miasta Bydgoszczy – Rafałowi Bruskiemu. Następnie prezes bydgoskiego klubu opowiedział o negocjacjach z Przemysławem Koniecznym:

„…ciężko było, dobrnęliśmy do mety, wczoraj do 23:40 negocjowałem z ostatnim zawodnikiem, to ostatnie ogniwo, kropka nad i została postawiona, to dzięki pomocy Pana Czesławowa Abramczyka udało się zakończyć rozmowy.”

Następnie sternik bydgoskiego klubu przedstawił całą drużynę i wszystkie osoby funkcyjne w drużynie. Jerzy Kanclerz podkreślił osiągniecia i potencjał sportowy poszczególnych zawodników. Podziękował również Adamowi Krużyńskiemu z firmy Nice, który przyczynił się do podpisania kontraktu przez Adriana Miedzińskiego.

„… głośno mówię, celem jest awans do Ekstraligi, ale również z pokorą podchodzę do innych zespołów, żaden z nich na pewno nie śpi, na pewno wszyscy będą rywalizować ale naszym celem jest awans do Ekstraligi”

Reklamy
255764188 6565236206851537 5454589026912780010 n

W kolejnej części głos zabrał Prezydent Miasta Bydgoszczy, który przyznał, że pod względem frekwencji na trybunach na pierwszym miejscu w Mieście nad Brdą jest żużel, podziękował Jerzemu Kanclerzowi za to, że podjął się odbudowy Polonii i życzył Panu Abramczykowi, żeby w przyszłości był sponsorem klubu Ekstraligowego.

Trener Jacek Woźniak: „Tor zweryfikuje wynik drużyny, ja bym nie lekceważył innych zespołów, tak jak Państwo wiecie to jest bardzo urazowy i nieprzewidywalny sport, wszystko może się zdarzyć. Na papierze jesteśmy mocni ale wszystko okaże się w trakcie sezonu.”

Prezes Jerzy Kanclerz: „Podkreślę, że wszystkie siedem drużyn będą rywalizowały szczególnie u siebie o jak najlepszy rezultat i myślę, że nawet Landshut czyli beniaminek nie jest bez szans, wzmocnił się. Myślę, że wszystkie mecze będą bardzo emocjonujące i co zauważyłem w tym sezonie eWinner 1. Liga jeżeli chodzi o walkę na torze i o ten czysto sportowy rezultat jest dużo ciekawsza niż Ekstraliga, oczywiście jesteśmy w gronie faworytów ale każdego przeciwnika szanujemy.

Adrian Miedziński: „Powody przeprowadzki są proste, Patryk Dudek wylądował w Toruniu, Zielona Góra spadła z Ekstraligi, to jest główny powód. W Bydgoszczy czuję się dobrze, bo jest fajna ekipa, na razie wszystko dobrze funkcjonuje. Mam nadzieję, że zbudujemy dobrą atmosferę, która przyniesie wynik. Jestem daleki od tego żeby nakręcać spiralkę, ze jesteśmy faworytami. Musimy robić swoje i wtedy ten wynik przyjdzie sam.”

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×