Przejdź do treści
Aktualności

Indywidualnego mistrza Europy w żużlu na lodzie poznamy 13 grudnia 2020 roku

Indywidualnego mistrza Europy w żużlu na lodzie poznamy 13 grudnia 2020 roku

Autor: Małgorzata Olejniczak

Indywidualnego mistrza Europy w żużlu na lodzie poznamy 13 grudnia 2020 roku


Speedwayevents.pl, na swojej stronie internetowej poinformowało, że rywalizacja o tytuł indywidualnego mistrza Europy w żużlu na lodzie zaplanowana jest na 13 grudnia 2020 roku. Zawody mają odbyć się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Start pierwszego biegu przewidziany jest na godzinę 16.30. Podano także, iż zgodnie z obowiązującymi obecnie w Polsce przepisami zawody odbędą się bez udziału publiczności. Będzie natomiast transmisja na żywo w telewizji, a szczegóły zostaną podane w odrębnym komunikacie. 

Impreza w Tomaszowie Mazowieckim będzie jednodniowa, a trójkę medalistów mistrzostw Starego Kontynentu wyłonią w sumie 22 wyścigi. 20 biegów liczyć będzie faza zasadnicza, po której dwóch najlepszych zawodników, tych z największą ilością punktów, awansuje do wielkiego finału. Stawkę uzupełnią w nim dwaj najlepsi z wyścigu barażowego, gdzie pojadą z kolei żużlowcy, którzy po fazie zasadniczej uplasują się na miejscach 3-6. Zwycięzca wyścigu finałowego zostanie mistrzem Europy, zawodnicy z dwóch kolejnych miejsc wywalczą srebro i brąz. 

Dzień wcześniej, 12 grudnia, odbędzie się sesja treningowa. W stawce zobaczymy 16 zawodników, którzy będą reprezentować 10 europejskich federacji.  Polski Związek Motorowy jako gospodarz ma przyznane jedno miejsce. Zgłoszenia poszczególnych federacji są przyjmowane do 3 grudnia, także na pełną obsadę musimy jeszcze chwilę poczekać.

fot. facebook FIM Ice Speedway Gladiators World Championship

baner mały psd
https://pl.pitstopdistribution.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *