Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Niespodzianka przed IMME im. Zenona Plecha: Dziką kartę otrzyma żużlowiec związany z Łodzią

IMME im. Zenona Plecha

Autor: Redakcja

Niespodzianka przed IMME im. Zenona Plecha: Dziką kartę otrzyma żużlowiec związany z Łodzią

W najbliższym turnieju IMME im. Zenona Plecha w Łodzi czeka nas prawdziwa niespodzianka. Jak ogłosił wiceprezes Ryszard Kowalski, zawodnik startujący z dziką kartą zostanie ujawniony w późniejszym terminie. Zaskakująco może być to żużlowiec związany z samym miastem, co wzbudza dodatkowe emocje wśród lokalnych kibiców.

Wiceprezes Ekstraligi Żużlowej Sp. z o. o., Ryszard Kowalski, podkreślił, że przyznanie dzikiej karty temu zawodnikowi ma na celu uczczenie tradycji żużla w Łodzi oraz zacieśnienie więzi między lokalnymi fanami a sportem żużlowym. Decyzja ta ma także przyczynić się do jeszcze większego zainteresowania imprezą, która zdaniem wielu jest najważniejszym wydarzeniem sezonu.

Witold Skrzydlewski, prezes klubu żużlowego, wyraził swoje nadzieje co do obsady zawodników, twierdząc, że Grand Prix może stracić na znaczeniu wobec tego wydarzenia. Marzy mu się pełne trybuny, a bilety mają być prawdziwym hitem sprzedażowym. Skrzydlewski podkreślił, że Łódź ma doskonałe warunki do organizacji takich imprez, a stadion, który określił jako najnowocześniejszy w 2. Ekstralidze, zasługuje na gości z najwyższej półki światowego żużla.

IMME im. Zenona Plecha odbędzie się w tradycyjnej formule, z dwudziestobiegowym turniejem zasadniczym, dwoma wyścigami półfinałowymi i finałem. Wszystko to na nowoczesnym stadionie w Łodzi, który, jak podkreśla wiceprezes Ryszard Kowalski, zasługuje na gości z topu światowego żużla. Organizatorzy liczą na gorące wsparcie kibiców, a nagrody finansowe w finale mają dodatkowo podgrzać atmosferę rywalizacji.

Najważniejsze informacje dotyczące zawodników oraz dzikiej karty będą ujawniane w najbliższym czasie, a same zawody IMME im. Zenona Plecha zapowiadają się jako prawdziwe święto żużlowe w Łodzi.

Żużel gksż
Fot. Sonia Kaps
mecze
Fot. Orzeł Łódź

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×